Sportovně-technická komise České ragbyové unie potvrdila svůj původní verdikt, tedy kontumaci semifinálového utkání Sparta Praha – Jimi Vyškov ve prospěch Vyškovanů. Ti si tedy v sobotu zahrají finále proti Tatře Smíchov.

Podruhé na stůl STK se kauza dostala na po odvolání se Sparty ke svazové Dozorčí komisi. I ta ale shledala start Američana Josepha Saldany za neoprávněný a STK pak potvrdila svůj původní verdikt o kontumaci.

Prestiži nejvyšší domácí soutěže a ragby jako takovému samozřejmě podivný závěr extraligy nepřidá. Vyškovští logicky berou situaci tak, jak se vyvinula. „Takhle to vyšlo, někdo nám oznámil, že budeme hrát finále s tímto soupeřem. Takže uděláme maximum pro výhru. Že bychom to nějak vypustili, k tomu opravdu nemáme důvod. Ale je otázka, na co to bude stačit,“ nechtěl kauzu komentovat trenér Vyškovanů Pavel Pala.

Extraliga – fináleTatra Smíchov – Jimi Vyškov
Sobota 10. listopadu, 13.00 hodin, stadion Podbělohorská ul., Praha 5.
O 3. místo:
Sparta Praha – Mountfield Říčany.


Tím spíš, že má hlavu plnou starostí se složením mužstva. Po semifinále bylo hodně zraněných, takže odložení závěru extraligy se mu mohlo hodit. Ovšem vývoj je trochu paradoxní. „Týden navíc nám sice prospěl, abychom doléčili některé šrámy, nicméně v tomto týdnu se Hugo Bares definitivně vrátil do Francie, přišli jsme o Neala Mendhama, který je pracovně v Německu, a Martin Májovský odjel na soustředění slovenského národního mužstva. To jsou citelné ztráty. Takže na tom určitě nejsme líp, než po semifinále. Naštěstí jsem ukecal Kubu Doležela a pomůže nám i Honza Školař, jako druhá devítka, kdyby se něco stalo. V tuto chvíli to vypadá, že snad bych mohl mít čtyři náhradníky,“ popsal kouč aktuální stav kádru.

Otazník, který naznačil v úvodu, tedy, na co bude výkon jeho týmu stačit, vysvětlil v odpovědi po dotazu, o co je Tatra Smíchov hratelnější než Sparta. „Já si nejsem jistý, že je nějak hratelnější. Pro mě jsou Sparta a Tatrovka samostatná vyšší kategorie. My ostatní jsme pod nimi, je tam výrazný výkonnostní rozdíl. Herně a výkonnostně do finále patří oni, ale proč to tak není, to šlo mimo nás. My v utkání nemáme co ztratit a pokusíme se překvapit,“ sdělil Pala.