Na Vyškovsku nenajdete volejbalového fanouška, který by nevěděl o kvalitách týmu z Bučovic. Druholigový Sokol chce zamířit znovu vysoko. Po podzimu druhému celku tabulky nevyšlo úvodní klání jarní části s Holešovem podle představ, přesto plány to nemění. Více řekl trenér, hráč a manažer v jedné osobě Zbyněk Čížek.

Pojďme se na začátek ohlédnout k podzimní části soutěže. Jak ji hodnotíte?

Myslím si, že jsme do ní měli velmi dobrý vstup, tedy až na překvapivou ztrátu ve Hlučíně. Panovala spokojenost. Je třeba ale říct, že se silnou trojkou Poštorná, Drásov, Černovice jsme hráli až ve druhé fázi soutěže. Výsledkově jsme s každým vyhráli a prohráli, a na to, že jsme hráli všechna tato utkání doma, není to ideální. Přesto je třeba říct, že s Drásovem a v dalších duelech chyběly mužstvu některé opory. To výkon poznamenalo.

S kým jste měli na podzim nejvíce práce a myslíte, že tomu bude tak i na jaře?

Zřejmě nejpovedenější utkání jsme sehráli proti Černovicím. Ty se opíraly o nejlepšího útočníka celé soutěže, univerzála Pavlase, a jejich obrana také snese přísná kritéria. Výborný výkon u nás ve druhém zápase předvedla i Poštorná. Mimochodem už první kolo odvet ukázalo, že zápasy budou vyrovnané.

Do sezony jste vstupovali s nejvyššími cíly. Na tom se nic nemění?

Určitě ne. Cíle jsou ty nejvyšší, tomu také odpovídá vysoká úroveň zajištění klubu a hráčů. Musím říct, že jsem rád, že se po operaci kolene do sestavy začíná zapracovávat nahrávač Zajíček. Ten spolu s uničovským Minaříkem, který u nás zůstává po celou jarní část, měl družstvo vést.

Došlo v bučovickém celku v pauze k hráčským přesunům?

Ne, k žádným změnám jsme nesáhli, protože jsem přesvědčen o tom, že toto družstvo je dobře poskládané a má velkou sílu. V kádru je čtrnáct hráčů, kteří mají chuť se poprat o místo v sestavě. A taky myslím, že bude rozhodovat kvalita tréninkového procesu. Proto jsme opět začali pracovat na fyzické kondici.

Zpozoroval jste na podzimní hře Sokola nějaké nedostatky, na jejichž odstranění jste třeba v pauze pracovali?

Upřímně, já bych raději jmenoval naše přednosti. Ale jsem přesvědčen o tom, že při naší kvalitě přihrávky bychom daleko více měli bodovat ze středu sítě, kde máme potencionál v podobě Jelínka. Také musíme pracovat na hře v poli a organizaci obrany na bloku. Naopak těší mě kvalita na příjmu a podání, kde se osvědčuje střídání skákaného servisu a cílené plachty.

Máte za sebou první dvojzápas jara, a to s Holešovem. Jedna výhra, jedna prohra, je to zklamání?

Ano, jsem velmi zklamán. Celou dobu jsme se připravovali na nízký strop v Holešově, nicméně v prvním utkání jsme selhali. Porážka tři jedna mluví za vše. Jen částečně ho mírní fakt, že po bouřce v kabině jsme v odvetě za necelou hodinu zvítězili bez ztráty sady. Je ale dobré, že celé kolo bylo překvapivé. Čelo tabulky zůstalo totožné a my ztrácíme jeden bod na Černovice.

Koho považujete za největšího konkurenta v boji o druholigové vítězství?

Zvítězí ten, kdo bude mít jak nejméně porážek, tak hlavně nejvíce štěstí. Ono duely týmů z čela tabulky většinou dopadnou podle předpokladů, ale většinou je to o nějakém nečekaném klopýtnutí s ostatními. Tak, jako se to stalo nám ve Hlučíně, či Drásovu v Moravských Budějovicích. Myslím si, že Černovice budou klesat. Samozřejmě bych tam nejraději viděl nás, ale nejlepší los má Poštorná, všechny silné týmy má doma. Soutěž je vyrovnaná, může se rozhodovat až v posledním kole.

Co bude klíčové, povedený úvod jara a vítězná vlna, nebo duely s největšími konkurenty?

Pokud se některému z týmů podaří několikrát za sebou zvítězit, nebo duel se silným sokem, určitě to může být jeden z důležitých faktorů. Roli bude hrát domácí prostředí a také může rozhodnout marodka. Proto bych si přál, ať nám se zranění vyhýbají.