Atleti klubu AHA Vyškov odjíždějí dnes ráno do Bratislavy. Čekají je tam závody halového mistrovství Moravy a Slezska. Více prozradil hlavní trenér klubu Jiří Hajzler.

V sobotu jedete na mistrovství Moravy a Slezska. Co si od účasti na tomto podniku slibujete? Berete ji jako jeden z vrcholů sezony?

Mistrovství Moravy a Slezska v atletice v hale je pro klub takovým prvním obrázkem výkonnosti jednotlivých závodníků. Pro závodníky samotné pak je především vítaným zpestřením dlouhé zimní přípravy. Strhující atmosféra halové atletiky je pro mnohé dostatečně velkou motivací pro to, aby brali tyto závody jako velmi prestižní. Hlavní cíle nás navzdory tomu čekají v létě především v soutěžích družstev.

Zúčastnili jste se moravskoslezského mistrovství už dříve? S jakými výsledky?

Ano, upíráme na něj pravidelně svoji pozornost. Úspěšnost bývá také velmi dobrá. Posledním mistrovským titulem se může pochlubit Magda Hajzlerová, která v loňském roce zvítězila v běhu na 1500 metrů.

Jaké jsou vaše cíle pro letošek?

Magda je bohužel dlouhodobě zraněná, takže káru musí táhnou další. Přihlásili jsme osmnáct závodníků a závodnic a všichni prošli výběrem. Určitě by nás moc potěšilo alespoň nějaké umístění na stupních vítězů.

Ve které vaše závodníky kladete největší naděje?

S napětím čekáme na formu mílaře Jirky Němečka, na výkon a umístění loňského objevu Lukáše Doležala v dálce a také na Lenku Jiříčkovou v tyčce. Zajímavý bude další souboj o nejrychlejší Vyškovanku mezi pěticí Horáková, Tomšíková, Mikesková, Součková a Šebestová, či výkony Lenky Surákové s Ivetou Hynštovou na půlce. V žákovských kategoriích také máme svá želízka v ohni, především Radku Kalovou v běhu na tři sta metrů.

Co říkáte na výkony vašich vrhaček na první části mistrovství v Olomouci? Marie Verbergerová mezi ženami a Veronika Bárdyová mezi juniorkami skončily až na sedmém a osmém místě.

K postupné obrodě ve Vyškově dříve tradičních vrhů teprve dochází. Děje se tak především zásluhou trenéra Romana Weitera. Ten se vrhačské skupinky ujal. Velmi mne to těší a rád bych mu touto cestou za jeho činnost poděkoval.

Kdo bude vaším největším soupeřem?

O silné soupeře nebude nouze. Atletická konkurence extraligových a ligových týmů je na Moravě a Slezsku veliká. Pojmy jako AK SSK Vítkovice, ACP Olymp, VSK Univerzita Brno a další mluví za vše. O to cennější je každé dobré postavení ve výsledkové listině.

Máte ponětí proč je mistrovství Moravy a Slezska v Bratislavě?

Mistrovství Moravy a Slezska v Bratislavě je již dlouhodobou tradicí. Důvod je v podstatě jednoduchý, na Moravě a Slezsku není jediná kvalitní hala požadovaných parametrů pro tuto akci. Jediná regulérní hala v Praze na Olympu je plná a nájem je tam vyšší než v bratislavské hale Elán. Navíc je to do Bratislavy blíž než do Prahy. Snad se časem podaří i na Moravě halu postavit. Bližší hala by nám pomohla i při trénování.