Stejně jako vloni, tak i letos se na počátku července uskutečnil další ročník motoristické soutěže nesoucí název Moped rallye Rychtářov. Účastníci závodili na strojích Stadion, které byly buď upravené nebo originální. Na startu nechyběli jak domácí závodníci, tak i jezdci ze vzdálenějších koutů.

Úvodní etapa, jež začala dvacet minut před patnáctou hodinou, čítala pět okruhů. Trasa vedla z Rychtářova do Pařezovic, odtud směrem na Lhotu a zpět do Rychtářova. Do první etapy vyrazili jezdci stylem Le mans, když museli doběhnout ke svým strojů a co nejrychleji vyrazit na trať. Podle nejrychlejších časů se pak řadili na startovní rošt druhé části závodu, finálové jízdy.

Druhá etapa také čítala pět kol. Nejrychlejší byl Pavel Krejčí a startoval tak z prvního místa, dále se seřadili Jindřich Ulčák, Karel Mlčoch a první čtveřici uzavíral domácí jezdec Igor Václavík, vítěz loňského ročníku. Za silného dýmu a řevu motorů vyrazili o tři čtvrtě na pět závodníci do druhé etapy. Nejlépe se vedlo Krejčímu, který si hned v úvodu vytvořil suverénní náskok a cílovou rovinku projel jako první. Z domácích se nejlépe vedlo Václavíkovi, který obsadil třetí příčku.

„Letos jsem dojel třetí, byl to hodně těžký závod, dnes tu byla moc těžká konkurence, ale můj stroj jel podle představ, se třetím místem jsem moc spokojený,“ nechal se hned po závodě slyšet Václavík. Z druhého místa se radoval Jindřich Ulčák.

Pavel Krejčí ze Lhoty u Lipníka se tak stal už poněkolikáté vítězem rychtářovské rallye.