V dramatické koncovce volejbalové druhé ligy jde doslova o každý set, tentokrát však lídři tabulky naplnili očekávání a neztratili ani jeden.

Na bučovické mužstvo volejbalistů čeká vyvrcholení sezony. Před uplynulým víkendem zbývala na seznamu soupeřů poslední čtyři jména týmů. A mezi nimi jsou i přímí konkurenti v boji o postup do prvoligové baráže. Úvod ale obstaral domácí duel proti posledním Hrotovicím.

„Měla by to být relativně jednoduchá utkání, ale člověk nikdy neví. Je potřeba je zvládnout bez dalších zranění,“ uvedl hrající trenér Bučovic Zbyněk Čížek. Tím narážel na fakt, že Sokol se potýkal v minulých dnech s marodkou. Nakonec nastoupili všichni kromě smečaře Louby, jehož těžké zranění kolene z minulého kola vyřadilo minimálně na půl roku z aktivní činnosti. Na palubovce místní Základní školy 710 ho nahradila extraligová posila z JMP Brno Martin Vyhnáček. „Postavení v tabulce nám jednoznačně určuje dvakrát hladce zvítězit, to je jasné,“ vyhlásil kouč.

A domácí jeho slova začali od prvního míče stoprocentně naplňovat. Pomohli jim k tomu i hosté, kteří přijeli jen v šesti lidech a očividně se spíše připravují na už téměř neodvratný boj o udržení. Hrotovice dělaly chyby hlavně v útoku a domácím, jejichž hru režíroval nahrávač Minařík, stačilo k zisku první sady v poměru 25:10 jen dvanáct minut. Pouze o tři minuty déle pak trvalo druhé dějství, v němž hosté získali o čtyři body více.

Do třetího setu se už na bučovické straně neobjevil klíčový hráč Ivo Dubš a možnost začít si zvykat na atmosféru a kvalitu soutěže dostal jmenovaný Vyhnáček. A byl svědkem klidného závěru, když i třetí set měl jasný průběh. Hosté v něm získali šestnáct bodů. „Hosté sice bojovali, ale neměli nárok. Dobře jsme si přihrávali, dařilo se liberu Mikulovi i ostatním,“ usmíval se Čížek.

V odpoledním klání, jehož kvalitu zpočátku ovlivnila nefunkčnost osvětlení díky výpadku energie, si už hosté vedli o něco lépe. Více ztratili respekt, více než polovinu první sady drželi krok, ale přesto to na rozjeté Bučovice nestačilo. Domácí zdravě nakoply úspěšné bloky Jelínka a zvítězili o pět bodů.

Na úvod následujícím setu předvedl své schopnosti Vyhnáček, když dokázal zaznamenat tři esa po sobě a dodal svému týmu klid. Sokol začal předvádět pěkné kombinace, v útoku se prosazoval univerzál Matela a jen snížená koncentrace domácích v závěru ochránila protivníka od dalšího výprasku. Takto set skončil 25:17.
V třetí části hry se hosté dostali nejdále. Nejvyrovnanější momenty dvojutkání dospěly až do stavu 24:22 pro domácí, kdy Hrotovice pokazily podání a bylo rozhodnuto. Domácí tak znovu zvítězili ve třech setech. „Dařilo se nám, v útoku se prosazoval velmi dobře univerzál Matela. Byla to povinná vítězství,“ míní Čížek.
Jeho tým tak díky výhrám nepustí vedoucí příčku minimálně dalších čtrnáct dní, když o poměr setů vede před Sokolem Brno IV. Příští týden má druhá liga volno, potom však Bučovice prožijí horké chvilky na půdě čtvrtého Drásova.