Do okresního pořadí se nezapočítávaly výsledky hostů a o medaile se tak utkali hráči MKS Vyškov. Roli favorita z nich potvrdil Jaroslav Hejný mladší, který tak obhájil titul z loňska. „Je to můj teprve druhý okresní titul. Když jsem hrál za Jihlavu, tak jsem tady často chyběl, ale taky je pravda, že jsem mockrát skončil druhý. Rozhodla partie s Honzou Čermákem. Ta byla nejtěžší. Měl to rozehrané dobře, ale vysmekl jsem se, a nakonec i zvítězil,“ radoval se staronový okresní přeborník.

Jeho i ostatní hráče ale čekala ještě dvě důležitá kola, která měla rozhodnout o vítězi hlavní ceny.

Na startu sice chyběl loňský vítěz Stanislav Staněk z brněnského klubu Jezdci Jundrov, ale zato se přihlásil prostějovský Roman Závůrka, který byl nejlepší před dvěma roky.

Do závěru šel s náskokem půl bodu před Hejným mladším. Ten netajil své přání, aby po letech zůstalo prvenství doma a hlavně vylepšit své loňské „zase jen“ druhé místo. „Ano chtěl bych turnaj vyhrát, což se mně zatím nepodařilo. Doufám, že mně pomůžou naši mladí,“ naznačil cestu za vítězstvím.

Měl tím na mysli klubového spoluhráče Jiřího Jireše. Nejenže mu nepomohl. V osmém kole obral Hejného o půl bodů a v závěrečném Závůrkovi podlehl. „Turnaj měl opět dobrou úroveň a hladký průběh. Z mého pohledu to byla velice pěkná soutěž. S výkonem i počtem získaných bodů jsem spokojený. A pokud bych měl hodnotit celý rok, tak i ten byl vcelku úspěšný. V družstvech hrajeme krajský přebor I. třídy a máme to rozehrané na postup do druhé ligy. Ale jako jednoznačný cíl to rozhodně není,“ komentoval turnaj vítězný Závůrka.

„Zase druhý! Nevadí, možná se to povede příště. Ale určitě se nám všem povedlo, že turnaj dostál svému názvu, že byl velmi příjemným setkáním šachistů a kamarádů na konci roku,“ přidal se ke chvále turnajové atmosféry vicemistr Hejný ml.

Je zajímavé, že stejně jako on, i Závůrka po turnaji označil za nejtěžšího soupeře vyškovského juniora Jana Čermáka, který skončil třetí. Při více štěstí ve zmíněných dvou partiích, by zřejmě byl hodně blízko přání, které vyslovil Jaroslav Hejný ml. Tedy aby vítěz byl z pořádajícího klubu.

Okresní přebor v rapid šachu:
1. Jaroslav Hejný ml. 6 bodů
2. František Kejík 5
3. Jiří Jireš (všichni MKS Vyškov) 5
4. Radka Slepánková (SK Vyškov) 4,5
5. Jan Čermák 4,4
6. Jiří Jakubčík (ba MKS Vyškov) 4,5 

Šachové loučení:
1. Roman Závůrka (SK Prostějov) 8 bodů
2. Jaroslav Hejný ml., 7,5
3. Jan Čermák 6,5
4. František Kejík 5,5
5. Petr Matoušek (Přemyslovice) 5,5
6. Jiří Jireš 5,5
7. Vlastimil Rozumek (oba MKS Vyškov) 5,5
8. Miroslav Tichý (Rošáda Prostějov) 5,5
9. Ladislav Prucek (Přemyslovice) 5,5
10. Robert Kudlička st. (MSK Vyškov) 5,5