Klání je pořádáno na počest nedávno zesnulého Ludvy Nečase, který se zasloužil o rozvoj šachu na vyškovském okrese.

Šachový den začínal náhodným rozdělením hráčů do tří kvalifikačních skupin. První tři hráči každé skupiny postoupili do dalších bojů ve skupině A, další trojice se střetla ve skupině B a poslední šachisté bojovali ve skupině C. Nejzajímavější a nejpestřejší skupinou byla ta první, kde se bojovalo o přeborníka okresu Vyškov.

Vyhrál teprve třináctiletý Vojtěch Plát, když ztratil z osmi partií pouhého půl bodu. Zúročil tak své zkušenosti z první a druhé ligy dospělých. Celkové druhé místo v turnaji, ale první v okresním přeboru získal zaslouženě František Kejík s odstupem dvou bodů. O půl bodu méně nasbíral a poslední medailovou příčku uhrál Petr Kunčar.

Další skupina byla více vyrovnaná. Až v závěrečném kole se rozhodovalo o celkovém vítězi. Této role se ujal nejstarší hráč turnaje Miroslav Jandl. Další příčku obsadila Iva Čuprová před Milanem Tomkem. Závěrečnou skupinu vyhrál Vít Sedlář bez ztráty bodu před Ondřejem Bárem a Jiřím Čuprem. Turnaji na kvalitě dodal Milan Čermák, který ho celý řídil na počítači.