Prostředí krásné přírody našich východních sousedů, Vysoké Tatry, si tradičně vybírají šachisté ze všech koutů České republiky k loučení se sezonou a k poslednímu měření sil v oficiálním bleskovém turnaji. Toto setkání pořádá Klub šachistů TJ Bučovice.

„Do Tater, přesněji řečeno do Vysoké Lesné, jezdíme na přelomu června a července už sedm let. Ta nádherná příroda stojí za to. Navíc se přijedou hráči i se svými přáteli a rodinami, takže se poznáme víc, než při turnajích. Vládne přátelská atmosféra,“ popsal hráč a organizátor Petr Kunčar.

Na šedesát příznivců královské hry spolu se svým doprovodem mělo v úvodní části návštěvy u východních sousedů možnost podstoupit několik turistických túr. Ti nejzdatnější se podívali až na jedny z nejvyšších horských vrcholů Slovenska dva a půl tisíce metrů vysoký Kriváň a Rysy.

Nechyběl ani další kulturní program. Součástí pobytu ale kromě tohoto druhu odpočinku také bylo šachové klání. Celkem dvanáct účastníků zasedlo ke svým oblíbeným černobílým hracím polím, aby se utkalo o vítěze v bleskovém turnaji.

„Tady jde hlavně o to si dobře zahrát, i když samozřejmě vyhrát chce každý. Příjemné je, že tady si může každý najít protivníka, s nímž se přes rok nemá možnost střetnout,“ uvedl Kunčar.

A svá slova potvrdil, když právě on v jedenácti partiích neprohrál ani jednou, přičemž pouze dvakrát se rozešel se soupeřem smírně. S konečným počtem deseti nasbíraných bodů měl stejný zisk jako Ladislav Urbanec z oddílu Loko Brno.

Pro bučovického zástupce ovšem vyznělo pomocné hodnocení, takže se mohl radovat z prvenství. „Cením si toho, že jsem vyhrál, ale beru to s rezervou, protože tady nešlo o vítězství tak, jako jindy,“ přiblížil své pocity Kunčar. Třetí příčku vybojoval Jiří Nezhybka ze Spartaku Velká Bíteš.