Minulý týden totiž Dům dětí a mládeže ve Vyškově ve spolupráci s Výkonným výborem okresního šachového svazu pořádal v Posádkovém domě armády ve Vyškově okresní přebor družstev v šachách. Toto klání bylo určeno pro žáky a žákyně navštěvující základní či střední školu na vyškovském okrese.

Ze středoškoláků přijeli studenti z Obchodní akademie v Bučovicích, ze Střední odborné školy a středního odborného učiliště Sochorova Vyškov a také gymnazisté z Vyškova.

Za druhý stupeň základních škol soutěžilo Víceleté gymnázium Vyškov, Základní škola Letní pole Vyškov a Základní škola Morávkova, Nádražní obě ve Vyškově a Drnovice. Děti soutěžící za první stupeň byly ze základních škol Švábenice, Letní pole, Drnovice a Na Vyhlídce.

„Byl to šachový přebor družstev, takže jeden tým tvořili čtyři zástupci,“ vysvětlila předsedkyně šachového klubu Domu dětí a mládeže Vyškov Radka Slepánková. Přebor tak čítal tři kategorie a to A, což byly první až páté třídy, B páté až deváté třídy a kategorii C tvořily střední školy.

„Druhý stupeň a střední školy pak tvořily osm družstev, jenž hrála každý s každým na osm kol,“ sdělila Slepánková. Turnaj měl také své favority. Mezi středními školami to bylo Gymnázium Vyškov a za druhý stupeň pak Víceleté gymnázium.

A jak celé klání nakonec dopadlo? V první kategorii A zvítězila ZŠ Švábenice s šestnácti body, která také postupuje do krajského kola. Druhé místo získala ZŠ Letní pole Vyškov s deseti body a jen o půl body zaostala třetí ZŠ Na Vyhlídce.

V druhé kategorii B se nejlépe dařilo Víceletému gymnáziu, jenž získalo čtyřiadvacet bodů, před druhou ZŠ Letní pole s dvanácti a půl body a třetí ZŠ Drnovice s osmi body.

Postup do krajského kola zde vybojovalo Víceleté gymnázium a ZŠ Letní pole. V poslední kategorii si prvenství odneslo Gymnázium Vyškov s šestadvaceti body před druhou SOŠ a SOU Sochorova s osmnácti body a o čtyři body méně měla třetí OA Bučovice. Do krajského kola tak postupuje vítěz této kategorie.

„Trochu nás mrzela menší účast. Že nepřijelo více škol z okolí. Třeba Rousínov, Brankovice a další. Byly tu zastoupené hlavně vyškovské školy. Ale jinak byli všichni spokojeni,“ uzavřela Slepánková.