Všechny děti, jenž jsou příznivci královské šachové hry, mají možnost změřit své hráčské kvality se svými soupeři. Dům dětí a mládeže ve Vyškově pořádá právě dnes od půl třetí odpoledne šachový turnaj pro děti.

„Tohoto klání se mohou zúčastnit všechny děti z šachových kroužků ve Vyškově, ale i kdokoliv z veřejnosti, i když není členem některého z oddílů,“ informovala předsedkyně šachového klubu DDM ve Vyškově Radka Slepánková.

Je to částečně i náborový turnaj. Změřit své síly tak mohou přijít děti nejmladší, horní věková hranice je však omezena osmnácti lety.

Tato akce se na Domě dětí koná pravidelně každý měsíc. Vždy si přijde zasoutěžit nejméně dvacet dětí. „Na to, že je v kroužkách ve Vyškově asi čtyřicet šachistů, je to dobrá účast. Je to vlastně polovina,“ prohlásila Radka Slepánková.

Soutěžící tak čeká švýcarský systém hry na pět kol, kde se tvoří bodové skupiny a podle toho se spolu soupeři utkají. Hrací doba jedné partie je pak stanovena na patnáct minut.

Tato tradiční akce, která probíhá každý měsíc už třetím rokem, má i své pravidelné účastníky. „Na turnaj chodí pokaždé skupina asi čtyřech až pěti kluků, kteří se pak většinou rozdělí o první až pátou příčku,“ sdělila předsedkyně klubu.

Cestu si tak vždy najdou například tito budoucí mistři šachu, Jiří Jireš, Ondřej Bar, Jan Čermák, Martin Špilar nebo také Tomáš Derka.

Ale ani zástupkyně něžného pohlaví na tomto šachovém klání rozhodně nechybí. Mezi pravidelné účastnice patří Eliška Režná nebo Alexandra Vetnerová.

A komu se tentokrát povede nejlépe? To se dozvíme už odpoledne.