Nelítostná bitva v královské hře druhého s třetím družstvem o přiblížení se možnosti postupu do vyšší soutěže.

Takový program včera čekal na šachisty Vyškova a Adamova. Krajský přebor druhé třídy totiž pokračoval svým šestým z celkového počtu jedenácti kol a duel těchto soupeřů sebou nesl velkou důležitost. Jednalo se utkání dvou celků z vrchních pater tabulky a i když na prvním místě figuruje Kuřim B, šlo o přímý souboj dvou aspirantů na účinkování ve vyšší soutěži. „Kuřim se netají tím, že v případě vítězství by svůj postup podstoupila někomu jinému, protože mají v nejvyšší krajské soutěži A tým,“ uvedl předseda klubu MKS Vyškov Stanislav Vémola.

A hned ráno bylo jasné, že oba soupeři si jsou těchto faktů vědomi. Adamov přijel v nejsilnější sestavě a ani domácím ve vyškovském Besedním domě nikdo z opor nechyběl. Vyškov tak věděl, že ho nečeká k zisku třech bodů lehká úloha, ale sebedůvěra mu nechyběla. „Je to nesmírně důležitý duel. Výsledek hodně napoví o mnohém. Šance jsou velmi vyrovnané, protože nejsou mezi jednotlivými aktéry žádné větší rozdíly. Přesto ale chceme, aby dnešní vítězství zůstalo tady u nás,“ vyhlásil předseda.

Jeho přání ovšem nakonec vyslyšeno nebylo. První velmi rychlá partie vyškovského Pecha proti Poláchovi skončila smírně, ale pak už se utkání vyvíjelo ve prospěch Adamova. Body Vyškovu za výhru získal jako jediný Strelička, jenž přehrál Bednáře, a půl bod postupně přidali Kocman a Moučka. Zbylé čtyři partie vyzněly pro hosty, a ti si odvezli vítězství v poměru 5,5:2,5 bodu. „Je to opravdu velká škoda, byl to lítý boj. Dnešní sok nám teď uteče v tabulce a budeme muset vyhrávat a zároveň čekat na jeho zaváhání, abychom se na něj dotáhli,“ litoval Vémola.

Nejzvláštnější a pro svůj tým smolnou bitvu odehrál Fabian. Ten měl na šachovnici číslo šest výborně nachystán definitivní atak na Palaše, ale nevšiml si při svém posledním tahu ubývajícího času, nestihl ho zahrát a odešel poražen. Svůj mistrovský zápas proti Rudicím absolvoval současně i vyškovský B celek. Ani ten se ovšem porážce nevyhnul, když se udržoval vyrovnaný stav až do skóre 3,5:3,5 a vítěze tak měl určit poslední duel. V něm nakonec Zbořil prohrál a bylo rozhodnuto. Naopak body domácích zaznamenali vítězstvím Jandl a Slepánková, o remízy se zasloužili Tomek, Čermák a Dufek. „Jsme spíše nespokojeni, oba týmy sehrály lítý boj, který trval až pět a půl hodiny, ale nevyšlo to,“ uzavřel Vémola.