Jak se vám podařilo dostat se do tak prestižního centra, kde se jezdí Světový pohár?
Vyplynulo to ze setkání s jejich generálním sponzorem, který viděl dva naše závody a byl prostředím, úrovní i organizací nadšený. Nabídl nám možnost udělat jeden závod v Novém Městě. Šli jsme po tom a povedlo se. Je to pro nás velká čest. I bikeři jsou příjemně překvapení a věřím, že tam bude mnohem větší účast než v ostatních závodech seriálu.

Pozvete tam i jezdce z absolutní české špičky?
Moc bychom si přáli, aby tam jel alespoň jeden takový biker. Záleží to na mnoha okolnostech. Sníme o Jardovi Kulhavém, uvidíme, jak se bude vyvíjet sezona.

Dostanete se na trať Světového poháru?
Na celou určitě ne a ani to nechceme. Ta je přece jen náročnější. Trať bude stavět náš traťový ředitel Vlastík Odehnal, já za sebe bych si přál, aby tam byla jedna ze tří nejnáročnějších pasáží, kterými jsou Rock´n´roll, Mitas choice a Vertical drop. Tedy ta první jmenovaná.

Pojďme k seriálu, jsou v něm nějaké novinky?
Ano, oproti loňsku chybějí čtyři závody: časovka do vrchu „Valchovský Kameňák“, maraton „Vlchovský Drtič“, ten se pojede, ale nebude součástí Vrchoviny, dále nebudou Spešov a Březová nad Svitavou. No a tou největší novinkou je poslední zářijovou sobotu finálový závod v „Mekkce“ českého bikingu ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě.

Prvenství v seriálu obhajují Brňané Jiří Ošťádal a Eva Adamová. Budou na startu a jaké jsou jejich ambice?
Jirka Ošťádal mně hlásil, že bude jezdit a že si pro Benešov zamlouvá startovní číslo 1. Tedy zřetelné označení obhájce. A přivedlo mě to k myšlence, že mu jedničku necháme pro každý závod, který pojede. Ta žádost mě utvrzuje, že chce Vrchovinu obhájit. U děvčat je to trochu jiné. Většinou vyhraje ta, která odjede nejvíc závodů. Loni to byla Eva Adamová, a aniž bych chtěl snižovat její kvality, tak nejlepší asi nebyla. Takže to může být úplně jiné jméno a určitě to nebude tak tuhý boj jak u mužů.

Kdo z regionu Blanenska má šance promluvit do pořadí na čelních místech?
Co já vím, všechny regionální týmy, Drahanský Sport tým, Lerak Blansko a Moravec team, mají Vrchovinu svých celosezonních programech. Takže o nejvyšší příčky budou určitě bojovat Jirka Štěpaník ze Sloupu nebo Lukáš Gregor ze Křtin. Z mladých se určitě bude chtít prosadit Dominik Průdek z Lysic. Ale klidně to mohou další dobří závodníci, kterých tady jezdí habaděj. Mezi ženami, jak jsem naznačil, je to otevřené. Byli bychom rádi, kdyby se na některých závodech objevila Adéla Šafářová z Boskovic, ale asi to bude záležet na jejím zdravotním stavu.

Řekněte, na co se těšíte nejvíc?
Na Nové Město, samozřejmě. Ale i na seriál jako celek. Doufám, že na závodech udržíme takovou tu rodinou pohodu, srdečnost. A když budu stát u mikrofonu, tak se těším, že bude hodně dobrých a vyrovnaných soubojů do posledních metrů a že bude co komentovat. Věřím, že to budou zase samé zajímavé závody. Vrchovina má dobrý zvuk a doufám, že laťku udržíme i letos.

Pohár Drahanské vrchoviny 2018
19. 5. Benešov – „Spa – Francorschamps“ (včetně závodu štafet)
9. 6. Kořenec
23. 6. Protivanov (včetně závodu štafet)
7. 7. Valchov „Monaco – Monte Carlo“ (včetně závodu štafet)
14. 7. Žďárná
11. 8. Buková
25. 8. Okrouhlá – „Monza“ (včetně závodu štafet)
8. 9. Velenov
15. 9. Knínice – „Val di Sole“
22. 9. Boskovice (včetně závodu štafet)
29. 9. Nové Město na Moravě – „Vysočina Aréna“ – finále