To nejlepší z královny sportu, co může Česko v současnosti nabídnout, se o víkendu ukázalo v Brně. Areál Vysokého učení technického v Brně hostil dvoudenní atletické mistrovství republiky. A v záplavě velkých jmen, renomovaných osobností i nových talentů se objevili také dva vyslanci z Vyškova.

Zrekonstruovaný stadion Pod Palackým vrchem a atmosféru šampionátu si zástupci klubu AHA pochvalovali. „Stadion se povedl, nádherný. Nezvykle modrý povrch Mondo, prostoru moc, závod večer pod umělým osvětlením, výborná divácká kulisa, to hodnotím pozitivně,“ řekl závodník AHA Vyškov Jiří Němeček.

Horší už to bylo výsledkově. Němeček na trati pět tisíc metrů dokázal s ostatními držet krok zhruba do poloviny předepsaných okruhů, pak přišla krize, která ho srazila až na chvost pořadí, sedmnáctou pozici za 15:42:20. „Že poběžím vím týden a trápila mě nemoc. Bral jsem antibiotika, nechci se vymlouvat, hrálo to roli. Přesto do půlky závodu to šlapalo, držel jsem se někde uprostřed. Ale na konci třetího kilometru mi došla síla, ztěžkly nohy, takhle moc jsem to snad ještě nezažil. Pocit hrůzostrašný, když vám všichni utíkají. Nešlo to, tohle je zklamání,“ zalitoval vyškovský běžec.

Podobný osud zažila i druhá naděje klubu AHA Lenka Suráková. Ta se postavila na start druhého rozběhu ženské osmistovky, i ji limitovaly v posledních dnech zdravotní problémy a její snaha nestačila na lepší než poslední desáté místo v čase 2:28:35.