Žáci základních škol bojují od školních přes okresní a krajská kola až do republikového finále. Letos se konalo v Brně, kam postoupilo čtyřicet nejúspěšnějších bojovníků.

Vyškovsko může těšit, že mezi nimi bylo i kvarteto atletů z AHA Terezka Račanská, Kryštof Vintera, Tomáš Pleva a Vojta Pechman. „Už samotná účast na tomto republikovém finále byla jejich velkým úspěchem a obrovskou zkušeností a zážitkem. Jejich umístění potom ukázkou, že trénovat má smysl. Zejména pro Kryštofa, který si po velké bitvě vybojoval vysněnou bednu – třetí místo. Po loňském čtvrtém a předloňském pátém místě, bylo vystoupení na stupně vítězů opravdovou satisfakcí za tvrdý trénink,“ zdůraznil trenér přípravek AHA Vyškov Petr Vintera.

Bronz je vynikající, ale v takové obrovské konkurenci jsou úspěchem i výsledky zbývající trojice. Tomáš Pleva byl čtrnáctý, Vojtěch Pechman dvacátý a Tereza Račanská skončila na 27. místě.

Třídenním finále vyvrcholil v Brně letošní ročník Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, který patří do Sazka olympijského víceboje.
Děti ve finále olympijského víceboje uspořádaly v Brně hon. Na Dostálův podpis