Nemyslíte tím atletickou rodinu…

Ne, ne. Já jsem ze severní Moravy, ale k Vyškovu mám vřelý vztah. Naši sousedi, což bylo skoro jako jedna rodina, pocházeli z Vyškova. Já jsem tedy jako dítě školou povinné trávila ve Vyškově o každých prázdninách minimálně jeden týden. Bydleli jsme tady ve drážním domku.

Co říkáte tomu, že Vyškov bude pořádat nejdůležitější domácí sportovní podnik?

Především jsem ráda, že v Praze pochopili, že i my na Moravě umíme atletiku dělat. A nemusí to být zrovna Ostrava nebo Brno. I Vyškováci dokážou uspořádat krásné závody, což potvrdili před dvěma roky při mistrovství republiky družstev. Přeju jim, aby jim vyšlo počasí. Jen počasí by jim to mohlo trochu pokazit, protože atletika potřebuje dobré počasí. S ostatním si určitě poradí.

Takže vás tady za ty dva týdnu uvidíme.

Určitě přijedu a hrozně ráda. Ale nebudu tady celé dva dny, protože Terezka (pozn. red.: dcera Šárky Kašpárkové) má taky svoje sportovní aktivity, při kterých nemůžu chybět. Ale ve Vyškově budu co nejdéle to bude možné.

Vaši následovníci mají ve Vyškově poslední možnost splnit limity pro účast na olympiádě v Londýně. Komu budete držet palce nejvíc, máte svého „koně"?

Opravdu to bude zajímavé a hlavně veledůležité závody, protože pro olympiádu neplatí výkony z haly a tak je ještě poměrně dost lidí, co limity nemají a budou je chtít splnit právě ve Vyškově. Já svého favorita nemám. Přeju to všem, co mají šanci.Zkrátka ať je nás v Londýně co nejvíc.