Vyškovská výprava vyrazila ve velkém počtu, čítala totiž na jedenáct žákovských závodníků a tradičně se závodů zúčastnil také trenér Vladimír Haumer. Na biatlonisty čekal vytrvalostní závod, v němž sice zúčastnění nebyli zatížení trestnými kolečky za špatnou střelbu, ale za nesestřelený terč inkasovali dvacetivteřinovou penalizaci.

V žákovských kategoriích rozdělených dále ještě dle věku účastníků dokázali Vyškované vybojovat sedm medailí. „Pro některé to byly první závody v letním biatlonu, například pro Davida Murgaše, jenž v přípravce vybojoval třetí místo. Premiéru měl také Jakub Doležal v žácích A a Jiří Brtníček v žácích B. Brtníček měl první střeleckou položku za nulu a druhou za tři,“ informoval o výkonech svých svěřenců trenér Haumer.

V celé výpravě byla jediná zástupkyně něžného pohlaví, a to sice Adéla Fialková, která si v závodu vybojovala svou první stříbrnou medaili na jeden a půl kilometrovém úseku. Na kilometrové trati si pro zlato doběhl Matěj Haumer. Více jak dva kilometry nejrychleji z vyškovské výpravy zdolal stříbrný Jan Haumer, na medailové pozici za ním doběhl jako třetí jeho klubový kolega Stanislav Murgaš.

Na „nejstarší“ žáky čekal tříkilometrový úsek, kde si první příčku vysloužil Jan Burian, a na pěti kilometrech se dařilo také Vladimíru Haumerovi, jenž si domů přivezl bronzovou medaili. „Myslím, že děti byly s výsledky spokojené, počasí bylo nádherné, trať sice kopcovitá, ale umístění vynikající,“ zhodnotil Haumer.

Další závody čekají na biatlonisty o nadcházejícím víkendu v Břidličné a Hostěradicích.