Jak těžké je dostat tak významnou soutěž do Vyškova?
Od vrcholu vrcholů, na možnosti města Vyškova, kdy v roce 2012 jsme uspořádali mistrovství České republiky mužů a žen, pod sloganem „Z Vyškova do Londýna“, se událo mnoho věcí… Každopádně snaha vedení klubu uspořádat ve Vyškově další velkou atletickou událost setrvala a tohle je výsledkem. Mezistátní atletické utkání, byť juniorů, atletický stadion Za Parkem ještě ve své šedesátileté historii nehostil. Reprezentační dres je ještě stále pro každého atleta tou největší odměnou a tím pádem je i pro pořadatelský tým hostit takovýto podnik tou největší ctí.

Představí se ve Vyškově v reprezentačním dresu i odchovanci vyškovské atletiky?
Jedná se o utkání juniorů a juniorek, což jsou ročníky narození 1999 až 2000. Máme „kluka z plakátu“ Marka Kalouse, dorosteneckého halového mistra republiky v běhu na 800 m z loňského roku. Ten se snaží splnit nominační kritéria Českého atletického svazu na středních tratích. Nominace českého reprezentačního týmu se uzavírá toto pondělí. Marek má ještě v plánu dva starty. Dosavadní páté místo v tabulkách zatím na nominaci nestačí. Těžká situace pro Marka, jelikož je prvním rokem junior. V dané chvíli má jistou nominaci Daniel Kotyza, sice závodník VSK Univerzita Brno, nicméně příznivci sportu na okrese Vyškov vědí, že jméno Kotyza má svoji dlouholetou atletickou historii velice úzce spojenou právě s vyškovskou atletikou.

Mezistátní utkání juniorů a juniorek v atletice
Vyškov – stadion Za Parkem.
Sobota 16. června od 10.00 hodin.
Účastnící: Maďarsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Česká republika.
Bližší informace na: www.ahavyskov.cz

Dají se očekávat nové rekordy stadionu?
Absolutní rekordy stadionu jsou nastaveny hodně vysoko. To však neznamená, že nebudou ohroženy. Kategorie juniorů jsou nesmírně kvalitní, navíc, vše je umocněno mezinárodní účastí. Pro atletické fajšmekry to určitě bude skvělá podívaná.

A co ještě lze divákům nabídnout?
Režie závodu odpovídá standardu, který byl nastaven v letech 2010 a 2012 při velmi úspěšných domácích šampionátech družstev či jednotlivců. Znamená to opět přítomnost týmu všeobjímající režie, velkoplošná obrazovka, fundovaní hlasatelé a servis, který by měl být divákovi vstřícný. Při těchto akcích se vše nakonec odvíjí od počasí. Přejme si tedy společně hezké počasí a skvělou atletickou podívanou.

Pět jednotek hasičů vyjíždělo v pátek po deváté hodině ráno k hořícímu kamionu na obchvatu Slavkova u Brna.
Kamion v plamenech zkomplikoval dopravu na obchvatu Slavkova. Shořela mu kabina

Stadion dnes splňuje parametry pro vrcholné evropské soutěže. Vaši předchůdci by asi měli radost…
Rok 1958 byl pro vyškovský sport a město Vyškov obzvlášť významný. Nový stadion se budoval v akci „Z“ brigádnicky. Jeho projekt vypracovali studenti stavební fakulty VUT v Brně za vydatné konzultace s Jaromírem Kremličkou. Atleti tu odpracovali stovky hodin. Vznikl tak nejen atletický, ale i fotbalový stánek, který Vyškov tolik potřeboval. Jsem rád, že si toto významné datum připomeneme tak velkým mezinárodním závodem. Srdečně zveme.