Po blamáži v minulém kole s Bystrcí si ragbisté JIMI Vyškov tentokrát poradili s dalším celkem „slabší“ skupiny, Petrovicemi. Do týmu se vrátil bojový duch, který v derby chyběl, ale napomohla tomu i důrazná domluva trenérů a návrat Martinů Hudáka a Snídala.

Zatímco Hudák se do sestavy vrátil po zranění, Snídalův start byl pro diváky překvapením. Naposledy se na hřišti objevil na podzim v zápase se Zlínem. Od té doby se chtěl věnovat pracovním povinnostem a doléčení zraněného ramene.

„Po návratu ze zahraničí jsem chtěl jen přispět nějakou radou, ale po výkonu proti Bystrci se to změnilo. Týden jsem potrénoval a mužstvu chci pomoct i herně,“ netajil důvod svého comebacku.

Týmu to prospělo a spolu s kapitánem Hudákem patřil k nejlepším hráčům utkání. Vyškovští je měli prakticky celou dobu pod kontrolou a hosté jejich převaze čelili jen nesportovním kouskováním hry a zdržováním.

„O přístupu k zápasu s Bystrcí si hráči vyslechli svoje hned po skončení. V týdnu už jsme se věnovali spíš rozboru chyb a přípravě na Petrovice. Ty se všemožně snažily nás vyvést z tempa a místy se jim to i dařilo. Když jsme se ale vrátili k vlastní hře, bylo to naprosto jasné,“ řekl trenér Dušan Lodes.

Vítězstvím a maximálním ziskem pěti bodů si Vyškovští prakticky zajistili konečné sedmé místo a tím i potřebný klid pro zbývající utkání. Zda do nich zasáhne i staronová opora, to zatím ani sám Snídal neví. „Zahrál jsem si velmi dobře a jsem hodně spokojený. Potvrdilo se, že mužstvo není špatné. Výkonnostní výkyvy jsou spíš z oblasti psychické. Mně docela vadí, když se jednou bojuje a podruhé ne. Na tom se musí zapracovat. Já zatím nevím, jestli budu hrát další zápasy. S Petrovicemi to bylo důležité pro potvrzení sedmého místa. Teď bych spíš potřeboval doléčit rameno. Potíže mě provázejí už dost dlouho. Takže o případném startu se rozhodnu až těsně před zápasem. Ale přiznávám, že bych si rád zahrál,“ řekl Snídal.

V sobotu bude JIMI hrát s posledním Zlínem. Ten chystá opravu hřiště a právě probíhají jednání, že sezonu dohraje ve Vyškově, což by se týkalo i tohoto derby. O místě konání budeme brzy informovat.

extraliga

Vyškov – Petrovice 31:8 (21:8) Pětky: Hejč, Svoboda, Vašíček, Otevřel, Hudák, KPP: Svoboda 6.

Další výsledky: Sparta – Praga 24:28 (19:6), Bystrc – Zlín 48:3 (24:3), Slavia – Říčany 6:13 (6:13), Dragon – Tatra 13:20 (6:10).