Netají se ovšem tím, že právě obhájce titulu z loňského Open Fair Vyškov chtějí už na letošním ročníku na vyškovské orlovně porazit.

Jaká pro vás byla nováčkovská sezona v regionální lize?

Dá se říci, že byla relativně úspěšná. Když bychom se podívali před sezonou na konečné pořadí tabulky, určitě bychom toto umístění brali všemi deseti. Průběh sezony ukázal, že jsme schopni být konkurentem všem týmům ligy, a to i nejlepším dlouholetým lídrům. Bohužel závěr sezony nebyl z naší strany úplně optimální, což dělá komplexně průměrný dojem.

Kdy vám během ní bylo nejhůř a kdy nejlíp?

Naše sezona by se dala rozdělit na dvě části. Do té první jsme nastoupili jako nový tým s velkým odhodláním a výzvou. Chtěli jsme se do ligy uvést a udělat si dobré renomé, což pro nás bylo hnacím motorem. Celou polovinu sezony jsme patřili k aspirantům na umístění do nejvyšších pater tabulky a naše výkony tomu odpovídaly. Největší slabinu naopak vnímám v tom, že jsme začátkem byli do značné míry přemotivovaní.

Na konci ligy už došly síly?

Asi tak, ve druhé polovině sezony už to nemělo potřebný „drive". Velkou roli také sehrály organizační změny v termínech turnajů. Byli jsme postaveni do situace, kdy jsme odehráli tři turnaje v řadě. Ztratili jsme důležité body a tím i lepší umístění v tabulce.

Co byste označili za nejsilnější stránku týmu a co za slabinu?

Za aktuálně nejsilnější stránku týmu považuji především jeho potenciál v mladých hráčích. Ti se každým rokem zlepšují a doplňují klíčové hráče. V tom vidím naši silnou stránku z hlediska dlouhodobé výkonnosti. Slabinu naopak vnímám v tom, že se starší hráči, kteří by ještě řadu let mohli být mladým hráčům příkladem a předávat jim zkušenosti, považují za vyhořelé a separují se do nižších soutěží na hobby úroveň.

Přemýšlíte už o příští sezoně? Budete posilovat nebo vás čekají nějaké další změny?

Můžu říct, že nás opět čekají drobné změny a to, že se vrátíme ke starému modelu dvou týmů. Já osobně tuto změnu vítám, protože tým bude mít prostor pro zdravou konkurenci a bude založen na konstantní spolupráci, kde bude rozhodovat aktuálně nejlepší forma hráčů. Co se týká posil, tak ty bych chtěl udržet ve stejném složení, v jakém byly loňskou sezonu. Navíc se vrátí po hostování z Bučovic Lukáš Dočkal, který by mohl být zajímavou akvizicí pro nový ročník.

Jak vzpomínáte na loňský nultý ročník Open Fair Vyškov? Jaký byl?

Loňský Open Fair byl z mého pohledu vydařený. Veškeré organizační zajištění turnaje proběhlo na výbornou a myslím si, že má dobře nakročeno k tomu, aby se stal tradičním a prestižním turnajem pro všechny lokální florbalové týmy.

Co vaše plánovaná sestava pro zítřejší turnaj pod otevřeným nebem?

Z Ivanovic složíme dva týmy. První tým bude složen z nově příchozích hráčů, z bývalých Hunters Vyškov a druhý bude z ivanovických matadorů. Nějakou představu o sestavě máme, nechtěl bych však předjímat. Sestava se vykrystalizuje několik dní před začátkem turnaje.

Budete mít nějaké výsledkové cíle? Tipnete si vítěze?

Turnaj bude mít atmosféru v duchu fair play, ale všechny týmy budou chtít ukořistit titul Vyškovska na svou stranu a půjdou si za vítězstvím. V pozici loňského finalisty, kdy jsme s naším rivalem z Bučovic prohráli po urputném boji na nájezdy, budeme mít cíle vysoké. V loňském ročníku jsme si nechali vzít téměř rozhodnutý finálový zápas a prohra v nás ještě stále vře. Vyrovnané to bylo i v sezoně, tak bych jim chtěl oplatit loňskou hořkou porážku.