Ve Vyškově se tedy hrál zápas o všechno. Na rozdíl od předchozího kola, kdy Pragovka pro malý počet hráčů vzdala zápas Mountfieldu Říčany, do Vyškova přijela v „plné palbě“ a odpočatá…

Extraliga XV - 6. kolo:
Jimi RC Vyškov – RC Praga Praha 31:33
Poločas: 14:17. Pětky: 5:3. Body Jimi: Kučera 6 (3xKPP), Voráč, Pantůček, Soural, Šenk a Jordánek 5(P).
Vyškov: Mazal, Vrána, Doležel, Monček, Trunečka, Wognitsch, Voráč, Ondřej Kovář, Petr Pořízek, Martin Kovář, Soural, Chalabala, Kučera, Pytela, Pantůček – Jan Kovář, Májovský, Jordánek, Janek, Bandy, Schmied, Šenk. Trenér: Pavel Pala.
Další výsledky: Tatra Smíchov – Sparta Praha 21:35, Přelouč – Dragon Brno 5:45, Říčany – Slavia Praha 30:0 kont.
8. Přelouč   6 0 0 6 71:329 0

Celý zápas byl vyrovnaný a stejně jak se po zápase radovali hosté, mohli vyhrát i domácí. „O tom zrušení jejich zápasu a teď i Slavie si můžeme myslet cokoliv. Ale nemá smysl se tím zabývat. My jsme prohráli prostě proto, že jsme dělali hodně chyb. Pragovce jsme sami darovali hodně trestných kopů a výborný Čížek je neomylně proměňoval. Uškodily nám také tři žluté karty. Půl hodiny jsme hráli v oslabení. Hlavně ta dvě na konci prvního poločasu nás stála hodně sil a důležité body,“ zmínil nejdůležitější příčiny prohry kouč Jimi Pavel Pala.

Zhruba v polovině druhého poločasu sice viděl červenou kartu pražský Hošek a Praga dohrávala ve čtrnácti, ale to už se trend zápasu Vyškovanům změnit nepodařilo.

Zmíněný sportovní zázrak naznačuje teorie. Jimi ještě může předstihnout Tatru Smíchov. Ta by ale musela prohrát ve středeční dohrávce doma se Slavií, což si nikdo nedovede představit, a pak ještě v posledním kole 30. dubna na Pragovce. Vyškované pojedou ukončit základní část na Slavii a tato teorie jim velí tam zvítězit.

Kolo před koncem základní části extraligy je tedy prakticky rozhodnuto o čtveřici semifinalistů. O finále se s vysokou pravděpodobností utkají vedoucí Říčany s Pragou a Sparta s Tatrou. Vyškov bude hrát play-out o pořadí na 5. - 8. místě. Závěrečné, sedmé kolo extraligy se bude hrát 30. dubna. Semifinálové boje a zápasy skupiny o 5. - 8. místo startují 21. května. „Jsem z toho frustrovaný. Tento tým určitě měl minimálně na semifinále. Snad jediná slabá útěcha po prohře s Pragou je, že to byl alespoň výkon hodný Vyškova,“ ulevil si trenér Pala.

Zápas šestého kola Říčany – Slavia se nehrál, pražský tým oznámil, že kvůli vysokému počtu zraněných hráčů nemůže nastoupit.