Do olomoucké univerzitní sportovní haly se tak sjelo několik týmů, aby zabojovaly o titul na Mistrovství České republiky v estetické skupinové gymnastice.

Souběžně se šampionátem probíhal pohárový závod ESG cup, jehož olomoucký podnik byl třetí v řadě. Na těchto kláních nechyběla ani vyškovská děvčata.

Na koberci se před zraky rozhodčích představily gymnastky ze všech koutů republiky, například z Opavy, Brna, Zubří, Zlína či Plzně. Závodnice byly rozdělené do pěti kategorií dle věku. V první vystupovaly osmileté a mladší gymnastky, druhou tvořily osmi až desetileté, třetí skupina se skládala z desíti až dvanáctiletých závodnic, předposlední zahrnovala věk dvanáct až čtrnáct let a startovní pole uzavíraly seniorské gymnastky.

Vyškovský oddíl měl původně v plánu vyslat do Olomouce početnější výpravu, ale nakonec na závody vyrazila „jen“ dvě družstva. „Do závodu jsme chtěli vyslat čtyři věkové kategorie, ale některá děvčata onemocněla, což jim znemožnilo startovat. Odjely tak dvě skupiny osmi až desítileté závodnice a juniorky,“ uvedla trenérka a vedoucí oddílu Kateřina Kapounková. Vyškovanky měly medailové ambice a ty si také splnily.

Výkony jednotlivých zúčastněných družstev bodovali rozhodčí za technickou a uměleckou stránku a za provedení. Družstvo mladších závodnic ve složení Nikola Dorková, Vendula Kubíčková, Veronika Michálková, Tereza Studňařová, Dana Suchomelová, Natálie Šťastná a Sabina Zourková tak na mistrovství za své provedení sestavy obdrželo známku 13,9, která jim vynesla druhou příčku a s ní spojené stříbrné medaile. Před ně se dostaly už jen závodnice z pořádajícího oddílu Velkého Týnce a třetí skončila děvčata ze Zubří.

Na první místo dosáhly vyškovské juniorské gymnastky, které svůj mistrovský závod již mají za sebou, ale opět bodovaly v soutěži ESG cup, kde Michaela Daňková, Pavla Fialová, Andrea Kapounková, Michaela Pavlíková, Karin Psohlavcová, Zuzana Suchomelová, Eliška Trněná a Petra Štaudrová si dokázaly za dvě provedení své skladby vysloužit první místo. Za zády tak nechaly soupeřky z Opavy a brněnská Mantila ze závodu odstoupila. „Závod byl moc pěkný a zdařile zorganizovaný. Jen se mi zdál moc dlouhý,“ popsala zážitky z Olomouce jedna z juniorek Andrea Kapounková. V pátek čeká na gymnastky další kontrolní závod doma.

MČR ESG 2009 a ESG CUP III Olomouc

Kategorie 8 – 10 let MČR
1. TJ Sokol Velký Týnec 14,1 b.
2. SK Trasko Vyškov 13,9 b.
3. TJ Gumárny Zubří 13,5 b.'

ESG cup III juniorky
1. SK Trasko Vyškov 28,3 b.
2. TJ Sokol Opava 27,95b.

zdroj: www.sktrasko.cz