V Komořanech se vzhledem k nižšímu počtu účastníků hrálo systémem každý s každým. Vítězem se stal favorizovaný Zdeněk Daněk mladší z domácího oddílu, který v přímém souboji porazil všechny své soupeře a soupeřku.

Z turnaje se stala docela rodinná záležitost, když na druhém místě skončil Zdeněk Daněk starší, který podlehl v tuhém boji synovi 1:3 na sety. „Tentokrát mě o vítězství opravdu ani moc nešlo, ale když už jsem vyhrál, tak jsem samozřejmě rád. Nejtěžší zápas turnaje pro mě určitě byl s tátou, protože on ví, jak na mě. Naštěstí ale už nemá tak dobré koncovky jako dřív. Takže v prvním setu mě porazil, druhý byl ještě velice vyrovnaný, ale další dva už jsem měl pod kontrolou,“ řekl spokojený vítěz turnaje. Třetí skončil domácí Ivan Hejdušek, čtvrtý Bořivoj Götz ze Sokola Rousínovec. Ve čtyřhře zvítězila dvojice Ivan Hejdušek, Jaroslav Červinka před párem Zdeněk Daněk ml. a Mojmír Spurný (Sokol Holásky). „Pochvalu za bojovný výkon si zaslouží i jediná hráčka v tomto ryze mužském zápolení, Eva Bejšovcová z Ivanovic na Hané, která by v další sezoně měla posílit náš oddíl žen. Ale všichni sem přijeli nejen dobře si zahrát, ale také se aktivně a příjemně rozloučit starým rokem,“ zdůraznil předseda pořádajícího TTC Komořany František Meitner. Podle jeho slov oddíl chce tento Silvestrovský turnaj pořádat i v příštích letech. „Bylo by to výborné a věřím, že se podaří i zkvalitnit účast. Podobných turnajů se ve stejném termínu hraje víc,“ potvrdil zájem i Daněk mladší.

V podobné pohodové atmosféře se hrálo i v Hošticích, kam přijeli i hráči z několika oddílů Prostějovska. Čtyřiadvacet účastníků se nejprve utkalo ve skupinách s postupem do vyřazovacího osmifinále. „Pavoukem“ se nejvýše prodrali favorizovaní hráči divizních Moravských Prus. Vyrovnanou finálovou bitvu vyhrál těsně 3:2 Petr Kmoníček nad Pavlem Hanákem. Třetí skončil jejich spoluhráč Vladislav Reška a teprve čtvrtá cena putuje do jiného oddílu.

Zásluhou Viktora Kalouska do Drnovic. Z domácích hráčů sice Luděk Urbánek postoupil ze skupiny, ale play off už bylo nad jeho síly. „Silvestrovský turnaj jsme pořádali už počtvrté. Začali jsme, protože v Orlovicích turnaj zanikl a my jsme si zvykli se po Vánocích rozhýbat. Myslím, že letos měl turnaj opět výbornou úroveň, především tedy zásluhou divizních hráčů Moravských Prus. V tradici rozhodně chceme pokračovat,“ sdělil předseda hoštického stolně-tenisového oddílu Leoš Zaremba.