Mladý lezec, jenž má již značné zkušenosti jak z tuzemských soutěží, tak i z reprezentace v zahraničí, startoval hned ve dvou kategoriích, v mužích a juniorech. Zároveň byl jediným zástupcem pustiměřského lezeckého oddílu Rebel. Závod na obtížnost probíhal systémem cest kvalifikačních a finálové. Ve startovním poli, čítajícím třiatřicet mužů a juniorů se Skřejpek rozhodně neztratil.

Kvalifikační pořadí určily výsledky lezců z jednotlivých cest. „V Polici byly tři kvalifikační cesty. Lukáš postupoval do finále z pátého místa,“ informoval o postupu svého syna v soutěži otec Ivan Skřejpek. V celorepublikové konkurenci nechyběl ani Skřejpkův sok Martin Šifra, s nímž při každé příležitosti měří síly.

Tréninková forma, kterou švábenický sportovec piluje zejména na brněnských stěnách pod dozorem svého trenéra Zdeňka Polišenského, se nakonec odrazila na celkovém osmém místě v mužích a v juniorské kategorii mu jeho lezecký výkon vynesl druhé místo. „Prohrál se svým rivalem Martinem Šifrou, se kterým se vždycky předlézají. Jednou je první Lukáš, podruhé Martin. Záleží na tom, jak komu z nich sedne cesta. V Polici to vyšlo lépe Šifrovi,“ zdůvodnil výsledné umístění Skřejpek.

Do Police měly namířeno i zástupkyně dalšího pustiměřského oddílu SPL. Na akci nakonec nedorazily, kvůli chřipkovému onemocnění, které jim znemožnilo start.

Novoroční open byl každopádně předzvěstí blížícího se Českého poháru mládeže ve sportovním lezení na obtížnost, který proběhne následující neděli v Chocni. Do tamní sportovní haly se však všichni chystají a chtějí bojovat o přední místa.

Pořadatelem choceňského podniku je zdejší Horolezecký klub. Přihlášení závodníci budou rozdělení jednak do chlapecké a dívčí kategorie a dále do čtyř skupin, kde zařazovacím klíčem bude věk. Jedenáctiletí a mladší závodníci vytvoří první skupinu, další obsáhne třinácti a čtrnáctileté reprezentanty. Ve třetí kategorii se předvedou lezci, kteří dosáhli věkovou hranici patnáct a šestnáct let. Jednotlivé kategorie uzavřou „nejstarší“ závodníci, kteří dosáhli sedmáct a osmnáct let.