Po dvou posledních druholigových porážkách, z nichž hlavně ta druhá od Žabinských Vlků v poměru 8:1 ještě určitě bolí, tak nebyl daleko od dalšího kolapsu. Jenže domácí hráči ho tentokrát nedopustili. „Vůbec to nebyla příjemná situace, vedli jsme celý zápas a náskok byl najednou pryč. Přesto jsem věřil, že body neztratíme, strašně jsme je potřebovali," prohlásil po utkání hrající kouč Tomáš Galia.

Po opatrném začátku z obou stran se opravdu bylo na co dívat. Na první zásah si slušně zaplněná tribuna musela počkat až do šesté minuty, ale pak už si užívala gólové hody se šťastným koncem pro jejich oblíbence. „Podřídili jsme tomu zápasu úplně všechno. Chtěli jsme se zaměřit hlavně na bránění, moc dobře víme, že Volfířov má skvělé hráče, kterým stačí málo a umí se prosadit," pokračoval domácí trenér.

Do vedení sice šli nejprve hosté, když se z nevýhodného střeleckého úhlu trefil Štolba. Pak ale úřadovali domácí. Ve dvanácté minutě podnikla trojice amorů dokonalý brejk a při něm rozebrala hostující defenzivu do posledního šroubku. Trefil se Galia a druhý zásah přidal za chvíli při samostatném úniku po vybídnutí od Ševčíka. O minutu později předvedl technickou vyspělost Lukeštík, když v situaci jeden na jednoho zasekl a vymetl vzdálenější šibenici.

S Volfířovem to ale neotřáslo. Ještě do přestávky znovu Štolba snížil a ačkoli po návratu na palubovku domácí Král vrátil svým barvám dvoubrankové vedení, bylo to jen na moment. Po samostatných akcích Balíka a Kněžínka se výsledkově začínalo od začátku. „Soupeř nám to dnes vůbec neusnadnil. Hrál skvěle a protože má ve svém středu super individuality, dokázal na naše odskočení vždy reagovat. Ve druhé části to bylo jako na houpačce," potvrdil vrtkavý vývoj souboje prezident vyškovského klubu Antonín Petlach.

Po dalším vzájemném gólovém extempore, kdy hozenou střeleckou rukavici Tichým okamžitě zvedl Kněžínek, mu jistě udělalo radost rozmezí dvaatřicáté a třiatřicáté minuty. Během šedesáti vteřin se hostující branková síť vlnila hned třikrát, trefil se Král, Ševčík a hattrick zkompletoval Galia.

To rozhodlo. „Tak jsme se nadřeli, abychom zase vyrovnali a pak předvedeme totální nekoncentrovanost, to se nesmí stát. Celý zápas se odehrával v tom duchu, že my jsme nedokázali využívat šance a Vyškov každou naši chybu a přečíslení využil do puntíku," smutnil hrající šéf Sistema Josef Novák.

Špatná power play

Jeho futsalová parta se pak ještě pokusila o další nečekaný zvrat díky hře bez brankáře, ale tento pokus vyústil jen ve dva další zásahy na kanonýrské pažbě Ševčíka, tentokrát z těch snadnějších. Skóre tak dostalo konečnou podobu 10:5. „Měli jsme větší vůli po vítězství, co chybělo v minulých týdnech, to jsme teď zvládli. Bylo to moc důležité, hrajeme teď dvakrát venku a pak máme doma Jeseník, nic lehkého. Takto budeme hrát ve větší pohodě," zmínil Galia.

Poražení z Jindřichohradecka ještě před zpáteční cestou složili domácím kompliment. „Jeli jsme sem s tím, že se pokusíme bodovat, ale je vidět, že Vyškov má natrénováno. Mají nacvičené rotace, spoustu variant standardních situací. My to máme přesně naopak, většina kluků hraje velký fotbal v Rakousku a v týdnu se nesejdeme. Oni fungovali jako celek, to se mi na nich strašně líbí," pokyvoval uznale hlavou Novák.

II. liga

Amor Vyškov – FC Volfířov 10:5

Poločas: 3:2. Branky: 12., 14. a 33. Galia, 15. Lukeštík, 24. Král, 31. Tichý, 32. Král, 32., 36., 39. Ševčík – 6., 16. Štolba, 25. Balík, 28., 32. Kněžínek. Rozhodčí: Gasnárek, Bláha. Diváci: 210.

Amor: Šrámek – Forró, Ševčík, Petlach, Král, Lukeštík, Tichý, Galia, Chubirka, Palla.

Volfířov: Plachý- Jindra, Kněžínek, Balík, Točík, Štolda, Janák.

Další výsledky: Vítkovice – Agromeli Brno 1:3 , Jeseník – Žabinští Vlci Brno 4:3, Nasan Brno – VŠB TU Ostrava 6:6.

1. Agr. Brno 5 5 0 0 38:12 15
2. Vítkovice 5 4 0 1 26:16 12
3. Ostrava 6 3 2 1 33:0 11
4. Amor Vy. 5 3 0 2 25: 20 9
5. Jeseník 4 2 1 1 19:14 7
6. Žab. Vlci 6 2 1 3 19:23 7
7. Bílovice 4 1 1 2 13:17 4
8. Volfířov 6 1 0 5 40:48 3
9. Nasan 4 0 2 2 14:19 2
10. Pardub. 5 0 1 4 8:36 1

Příští kolo: Agromeli Brno – Amor Vyškov, pátek 7. 11. (19.15), SH Brno-Bohunice.