Pokud basketbalové mužstvo jede k zápasu do Vyškova, může si být jisté, že cesta k vítězství bude hustě porostlá trním. Ne, že by domácí neměli občas slabší den, ale přesto úctyhodně drží domácí neporazitelnost. Kouzlo haly Za Parkem o víkendu nezlomili ani Šlapaničtí. Přitom na to měli dva pokusy, v sobotu přijelo „béčko", v neděli C tým. „Doma se musí vyhrávat, to jsme si předsevzali už před začátkem soutěže, je to základ dobrého umístění," prohlásil trenér Richard Beránek.

Vedli od začátku

V rámci víkendového programu oblastního přeboru druhé třídy Vyškovští označovali jako více hratelné Šlapanice B. A v sobotu odpoledne se předpokládaná převaha domácích potvrdila. Do poločasu si vypracovali desetibodový náskok, aby ho dále navyšovali. Polevili jen v polovině poslední čtvrtiny, to se hosté dotáhli na rozdíl šesti bodů. „Párkrát jsme ztratili míč, nezakončili jsme z jasných pozic přesně a Šlapanice jsou kvalitní tým na to, aby toho využily. Pořád si ale myslím, že jsme drželi zápas pod kontrolou, to se ještě potom potvrdilo," řekl lodivod vítězů.

Při siréně na ukazateli skóre svítilo 57:46, o body se Vyškovští rozdělili vyrovnaně. Na aspoň desetibodové osobní konto se dostali Jakub Sláma, Aleš Zeman a Marian Brtníček. Po říjnovém úspěchu na šlapanické půdě tak ovládli i druhý vzájemný zápas.

V neděli dopoledne, to už měla být jiná basketbalová káva. Pod označením Šlapanice C se totiž skrývají v převážné většině členů týmu Brňané, předvádějící stabilně kvalitní hru. „U nich nám nedali vůbec šanci, prohráli jsme tam o pětadvacet bodů. Mají to založené na střelbě z větší vzdálenosti a tam jim to padalo," zavzpomínal předseda klubu Jiří Fojt. Tentokrát to ale bylo o něčem jiném.

Vyškovský domácí vítězný stroj se totiž rozběhl na plné obrátky od první minuty a hosté se nestačili divit. A protože jejich silná zbraň, tedy tříbodové pokusy, naopak vůbec nefungovala, v poločase prohrávali už o šestnáct bodů. „Jsou to mladí kluci, rychlí, šikovní, ale my jsme využívali velkou výškovou převahu. Když jim nešla střelba z dálky, pod košem nás přetlačit nemohli. Zvlášť, když jsme měli celý víkend výbornou obranu," chválil Beránek.

Málem stovka

Jeho svěřenci nezvolnili tempo ani ve zbytku zápasu a nakonec málem soupeři uštědřili potupný tříciferný debakl. A měli k tomu důvod. V konečném zúčtování sezony bude při rovnosti bodů o pořadí rozhodovat vzájemný zápas. „Nechal jsem tam silnou sestavu až do konce, protože tabulka je vyrovnaná a u nich kluci dostali pořádně naloženo. Loni jsme kvůli několika bodům ztratili pozici s Kroměříží, letos už to nechceme opakovat," vysvětlil kouč.

Hned jedenáct střelců se postaralo o vysoké vítězství 94:60. Nejvíce bodové konto Šlapanických zatížil Marian Brtníček čtrnácti body, o bod méně nasbírali Jaroslav Beránek a Jakub Sláma. Plný víkendový zisk Vyškovu přinesl návrat na druhou příčku hned za suverénními hráči Slovanu Černá Pole Brno.

Oblastní přebor II.

BK Vyškov – Šlapanice B 57:46 (17:10, 15:12, 12:10, 13:14)

Body: Sláma 14, Zeman 12, Brtníček 10, Švarc 9, Beránek Jaroslav a Červenka po 4, Danada a Kaňa Michal po 2.

BK Vyškov – Šlapanice C 94:60 (27:15, 22:18, 23:18, 22:9)

Body: Brtníček 14, Beránek Jaroslav a Sláma po 13, Červenka 12, Švarc a Zeman po 10, Kaňa Michal 7, Danada 6, Pešek 4, Zabloudil 3, Hošek 2.