Shodou okolností a losu narazili ve všech případech na pražské soupeře. Ve všech případech byly týmy z hlavního města favoritem, ale Vyškovští jim byli rovnocennými protivníky. Naposledy v sobotu na Slavii. Po vyrovnaném úvodu prošel kapitán hostů Martin Snídal domácí obranou, položil pětku a hosté vedli 10:6.

„Zase jsme to měli dobře rozehrané, ale zase jsme před koncem poločasu a na začátku druhého měli výpadky. Takže prakticky během dvou minut rozdělených přestávkou jsme si zápas sami prohráli,“ lamentoval trenér týmu Milan Wognitsch.

Domácí se tak vrátili do zápasu a ve druhém poločase se už hrálo v jejich režii. Stále více se prosazoval jejich těžší roj, který po standardních situacích zajistil Slavii další tři pětky a nakonec vítězství 30:13.

„To musím uznat, roj soupeře se rozehrál a pak už nám toho moc nedovolil. Kluci bojovali, ale zkušenost byla na straně domácích,“ konstatoval Wognitsch.

Tomu v Praze chybělo sedm hráčů základní sestavy. Trenér ale tvrdí, že tato skutečnost nemá na výsledek až tak veliký vliv. „V týmu nejsou vyložené hvězdy. Širší kádr by měl zraněné a nemocné hráče nahradit. Dokonce si myslím, že se to podařilo, ale mladí bohužel více chybují, čehož tak zkušený soupeř dokáže využít,“ zdůvodnil trenér.

Podobně to vidí i kapitán týmu Martin Snídal, i když přece jen připouští, že čas mladých hráčů teprve přijde.

„Oslabení o sedm osm hráčů musí být znát. Bylo nás patnáct a tři junioři. V podobném složení jsme odehráli i ostatní zápasy a byly to vyrovnané boje. Vymstily se nám vlastní chyby, nerozehranost a nezkušenost některých hráčů. Na druhé straně je dobré, že mladí dostávají příležitost. Oni budou příště tvořit základ a v této chvíli v nich příslib do budoucna určitě je,“ doplnil Snídal.

Z úvodních tří kol vytěžil Vyškov jen bod. Žádná panika ale v klubu není. Na řadě jsou hratelnější soupeři a trenér i kapitán shodně věří, že s nimi přijdou i body. Zkušený bývalý reprezentant Wognitsch ovšem upozorňuje na nezbytné předpoklady.

„Tím hlavním je vyvarovat se individuálních chyb. Ty nás stály lepší výsledky a určitě i vítězství nad Spartou. Dalším, že nesmíme dostávat žluté karty, v oslabení se proti silným soupeřům hraje těžko. Ale i přes porážky vidím, že se mužstvo semklo a začalo si víc věřit,“ optimisticky zdůraznil Wognitsch.

Prvním soupeřem z řady těch relativně slabší bude v sobotu brněnský Dragon.