Na turnaji se krom jiných představila i známá jména Martin Klapal, Petr Říha, Jindřich Hovorka, Viktor Lípa, Michal Hrazdíra, Honza Václavík, Šárka Kubínová, Soňa Mikysková, či Tereza Fidlerová.

Celkově se už druhého turnaje série o tomto víkendu zúčastnilo v kategoriích mužů, žen i smíšených dvojic dohoromady devětaosmdesát hráčů. Neztratili se mezi nimi ani junioři a juniorky.

Nabitý program se celý odehrál během dvou víkendových dnů. „Takový nápor náš krásný beachvolejbalový areál již dlouho nepamatuje a to nepočítáme samostatný celorepublikový turnaj juniorů, který probíhal souběžně,“ upozornil ředitel turnaje Jan Biječek. Nakonec se z vítězství radovali Petr Říha s Viktorem Lípou mezi muži, Markéta Dostálová s Kristýnou Hejlovou mezi ženami a Jindřich Hovorka s Michaelou Hanákovou v mixech.

Souběžně se hrál ve Slavkově i juniorský Gala Cup 2008 za účasti osmadvaceti českých předních juniorů. A nutno říci, že kvalitou za turnajem dospělých nezaostal. „Při pohledu na hru předváděnou zejména čtyřmi nejlepšími páry by málokdo poznal, že se nejedná o muže,“ potvrdil ředitel turnaje Biječek. Vítězství mezi juniory si ze Slavkova odvezla dvojice David Borovec a Richard Mauler.