Každé léto se sjíždí do tohoto místa plážoví volejbalisté a volejbalistky. A letošní rok nebude výjimkou, protože program písečných hřišť na slavkovském koupališti je pořádně nabitý.

Sportovní klub Beachvolleyball Slavkov opět pořádá významné turnaje. Z nich nejkvalitnějším a nejdůležitějším bude v prvním srpnovém víkendu Mistrovství republiky mužů. Toho se účastní nejlepších českých šestnáct párů.

„To, že se u nás konají takovéto velké akce, bereme jako ocenění naší organizátorské činnosti,“ uvedl manažer klubu Lubomír Kuchta. Domácí navíc budou mít na mistrovství želízko v ohni.

„Budeme sledovat souboje našeho mladého páru Kolář Tichý s dalšími reprezentanty, jež bojují o účast na olympijských hrách,“ dodal Kuchta.

V posledním prázdninovém víkendu se uskuteční mezinárodní turnaj mužů a žen Sony Ericsson Cup. Při tomto klání se představí tuzemská mužská i ženská špička, včetně atraktivních zahraničních dvojic.

Kromě profesionálů do Slavkova ale můžou zavítat i amatérští hráči všech věkových kategorií. A ti celou letošní sezonu zahájí. Akce, nazvaná Poštovní spořitelna Cup, proběhne již tuto sobotu. V průběhu prázdnin místní klub organizuje i nedělní turnaje pro příchozí, jež se hrají v kategoriích muži, ženy a mixy.