Nejlepší čeští žákovští atleti bojovali v Mladé Boleslavi. Slavkovská atletika tam měla dva zástupce. Běžce Lukáše Boka (60 m, 300 m) a koulaře a oštěpaře Jana Fialu. Bok si kvalitním osobním rekordem rovných 38 sekund zajistil účast ve finále běhu na 300 metrů. Fiala se prosadil v závodě koulařů, kde nastupoval s nejlepším letošním výkonem 15,36 metru v nepříjemné roli favorita. Přestože zůstával po úvodních pokusech daleko za očekáváním, dokázal se koncentrovat a čtvrtým pokusem 16,22 metru posunul letošní nejlepší koulařský výkon ve své kategorii a do Slavkova dovezl zlato.

Na slavkovském tartanu se konalo mistrovství jižní Moravy atletických přípravek. Domácí dívky a kluci obhajovali loňské prvenství. V konkurenci třinácti dalších týmů Slavkovští zvítězili s výrazným náskokem, když získali 116 bodů. Na druhém místě skončil Orel Vyškov (50 b.) před třetím SK Speed Brno (45 b.).

Za Slavkov vítězství v disciplínách zaznamenali Adam Konečný (60 m - 8,66 s) a Adéla Procházková (60 m - 8,85 s) a hod kriketovým míčkem (34,29 m).

Aktivní drnovičtí vytrvalci

Na několika vytrvaleckých závodech se prosadili běžci AK Drnovice. V Běhu Moravským krasem ve Sloupu obsadil Lukáš Koudelka čtvrté místo v absolutním pořadí mužů. Martin Skřivánek si pohlídal třetí místo v kategorii čtyřicátníků. Milan Marek ovládl závod šedesátníků. Marie Hynštová doběhla absolutně jako čtvrtá žena a nejstarší ženskou kategorii vyhrála.

Irena Pospíšilová skončila v Běhu Emila Zátopka (23 km) z Kopřivnice do Rožnova na čtvrtém místě v kategorii a byla členkou smíšeného družstva, které obsadilo druhé místo. Náročný Brněnský masakr (62 km s převýšením 2314 metrů) vyhrál čase 5:17:39 Petr Hének. Silvie Divišová se s dcerou Emou prosadily na Hrotovické desítce. Na kratší trati (2,5 km) byla Ema druhá mezi ženami. Absolutně druhá byla Silvie v hlavním závodě svoji kategorii vyhrála. Závod Soběchlebský šKrpál (11,5 km) dokončila Simona Grulichcová jako druhá žena a svoji kategorii vyhrála.