Beach volejbalové kurty, které těsně přiléhají ke slavkovskému koupališti, se o nadcházejícím víkendu promění v kolbiště, na kterém změří síly volejbalové dvojice v letní podobě tohoto sportu. Na turnaj, který nese název Poštovní spořitelna cup 2009, se mohou diváci přijít podívat v sobotu i v neděli.

Soutěže se pořadatelsky a organizačně ujal z pověření Asociace beachvolejbalu slavkovský sportovní klub Beachvolleyball, jenž podobnou akci nepořádá poprvé. Zápolení dvojic se mohou zúčastnit všichni, kteří mají chuť si zahrát a mají trvalé bydliště v Jihomoravském kraji. O prvenství tak mohou zabojovat jak registrovaní, tak i neregistrovaní hráči.

„Turnaj je jak pro amatérské, tak i pro poloprofesionální či profesionální hráče. Ti poslední však nesmějí být v první osmičce aktuálního žebříčku ABV, vyjma juniorských kategorií,“ prozradil podmínky účasti jeden z organizátorů a také hráč Lubomír Kuchta. Každý hráč či hráčka se tak v podstatě prokáže buď občanským průkazem s místem bydliště, nebo registračním průkazem svého oddílu.

V sobotu proti sobě nastoupí přihlášené dvojice mužů a žen a juniorů obou pohlaví, v neděli přijdou na řadu smíšené dvojice a junioři, kteří si však zahrají celostátní soutěž českého poháru juniorů. „Oproti loňskému roku se nám přihlásilo mnohem víc dvojic, mužských je čtyřiadvacet, ženských šestnáct. V nedělním celostátním klání juniorů je šestnáct nejlepších dvojic z celé republiky. Kategorie se rozšířily,“ informoval o účasti další organizátor a hráč Jan Biječek, který vytvoří hrací dvojic s Lubomírem Kuchtou.

Plážoví volejbalisté budou hrát systémem na dva vítězné sety do jednadvaceti bodů, za stavu jedna jedna pak rozhoduje třetí set, který se zahraje do patnáctého bodu. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do červencového finále, které se uskuteční v Uherském Hradišti. Do Slavkova vyrazí také duo vyškovských volejbalistů, jejichž jména jsou známá především z krajského přeboru. Tomáš Luska a Ivan Kusala zkusí zabojovat mezi ostatními mužskými dvojicemi.

„Ve Slavkově jsem byl už dvakrát. Výkony jsou hodně závislé na počasí, pokud nepraží moc slunce, tak se to dá, ale jinak je dost náročné pohybovat se v rozpáleném písku, sebere to hodně sil,“ popsal úskalí plážové hry Luska.

A jakou čekají pořadatelé návštěvnost? „Tak samozřejmě, že divácky atraktivnější jsou soutěže mistrovství republiky a mezinárodní turnaje, ale počítáme, že se přijde podívat kolem dvou set diváků,“ odhadoval Kuchta.

Časový program turnaje:

Místo:
koupaliště Slavkov u Brna

Sobota 20. 6. 2009
Ženy – zahájení zápasů 9:45
Muži - zahájení zápasů 10:00
Juniorské kategorie hochů a dívek jsou zařazené do turnaje dospělých

Neděle 21. 6. 2009
Gala cup juniorů – 9:00
Mixy – zahájení zápasů 11:15

zdroj časového harmonogramu: http://www.beachvolleyballcz.cz/