Město, známé samozřejmě svojí historicky významnou minulostí, je výrazně zaznačeno i na sportovní mapě republiky. A to hned díky několika odvětvím, z nichž mezi nejvýraznější určitě patří plážový volejbal. Na kurtech tamního koupaliště se každoročně konají české poháry, mistrovství a další velké akce. Okusit chuť turnajového vítězství tam nemají jen renomované páry. Prověřit své beachvolejbalové schopnosti mají v létě i amatéři. Letos to bude hned devětkrát.

Turnaje pro příchozí nejsou pro zájemce ničím novým. Hraje se vždy v neděli a v kategoriích muži, ženy a mixy se i letos čeká poměrně slušná účast. Promítnout se na ní samozřejmě mohou různé vlivy. „Počet záleží hodně na tom, jaké je počasí. Při dobrých podmínkách se ale sejde třeba i šestnáctka párů v každé kategorii. Záleží také na tom, jestli se v ten daný víkend hrají klasické šestkové volejbalové turnaje. To je pak méně dvojic,“ poznamenal předseda pořádajícího klubu SK Beachvolleyball Slavkov Lubomír Kuchta.

Z jeho slov je tak zřejmé, že se na těchto amatérských turnajích setká většina začátečníků i s nějakým tím hráčem, který má s podobným sportem, byť v jeho halové podobě, zkušenost. „Bývá u nás zastoupení ze všech úrovní a z mnoha míst republiky. Jedou kolem a prostě se zastaví si zahrát. V tom je to právě jedinečné. Jde hlavně o zábavu a zahraje si každý. Systém každého turnaje je vždy přizpůsoben počtu přihlášených tak, aby každá dvojice zažila co nejvíce zápasů,“ řekl Kuchta.

Slavkovské otevřené turnaje pro všechny mají ještě jednu výhodu. Nejde o žádný seriál, nic se nesčítá. „Nechceme to na sebe vázat, prostě bude z devíti nedělí devět vítězů a hotovo. Jsou to takzvané hobby turnaje bez dalších povinností bojovat nějak celkově o toho nejlepšího. Bez obav přijďte,“ pozval všechny klubový vedoucí.

Začíná se tuto neděli a pak každou další prázdninovou až do konce srpna. První podání přeletí síť v deset hodin.