Soupis florbalových zápasů borců z Vyškovska na víkend tentokrát není tak dlouhý jako v posledních týdnech. Jsou v něm jen dvě položky. Oba patří klubu ze Slavkova u Brna. Ale nudu nečekejte. Sokol si na zítřejším turnaji ve Valticích nepřipouští ani jednu prohru, k čemuž ho opravňuje i pohled na průběžnou tabulku.

Po čtyřech kolech druhý Slavkov nastoupí půl hodiny po poledni proti až deváté VSK Univerzitě Brno Wolves. Nováčkovi, který se bude počítat za jednoho z outsiderů celého přeboru. Slavkovští si jsou vědomi papírového rozložení sil, ale krotí přehnaná očekávání. „Viděli jsme je na minulém turnaji, potrápili Dubňany a Valtice, hrají víc zezadu, jsou zalezlí a spoléhají na brejky. Určitě si věříme na výhru, ale není to jednoduché,“ uvědomil si brankář a vedoucí týmu Jan Šícha.

Po utkání bude mít slavkovská parta jen asi hodinu odpočinku a potom se utká s celkem o poznání těžším, průběžně třetí směsicí oddílů Břeclav-Lanžhot. Jde „až“ o C družstvo, ale to bývá ve sportu na regionální úrovni hodně ošidné. „Známe je, je to nepříjemný soupeř, ale nejvíc záleží na tom, v jakém složení dojedou. Pokud si vzpomínám, loni měli hodně samostatný kádr a nebrali hráče z vyšších soutěží. Ale to bylo loni,“ připomněl Šícha.

Tak či tak, Sokoli ve valtické hale budou mít vysoké ambice. „Naše sestava by měla být ideální, boj s virózami máme čerstvě a vítězně za sebou. Tabulka je vyrovnaná, jestli se chceme udržet nahoře, musíme bodovat. Rádi bychom čtyři body, to bude optimální. Když vyjdou tři a předvedeme dobrou hru, nebudeme zklamaní,“ prozradil týmové plány Šícha.

Krajský přebor – skupina B

hala Valtice, neděle 7. listopadu

FBC Sokol Slavkov u Brna: VSK Univerzita Brno Wolves (12.30), TJ Sokol Břeclav–Sokol Lanžhot C (15.00).