Ale pozor. Změna tohoto neoficiálního pořadí může přijít, ani se nenadějete. Možná už v příští sezoně. Doposud „třetí“ Sokol má v divizi B jihomoravského přeboru mužů našlápnuto hodně vysoko a postup z nejnižší krajské soutěže je hodně reálný. Na rozdíl od ostatních dvou florbalových sešlostí z okresu, které letos tápou a hlavně Ivanovičtí nemají daleko k pádu z ligy právě do přeboru.

Slavkov je druhý s bilancí šesti výher, tří remíz a tří porážek. Přímo bude podle regulí postupovat na konci ročníku jen vítěz, ale vedoucí Psycho Brno-FbC ZŠ Horní B má svůj elitní výběr o soutěž výše, takže postoupit nemůže. „Máme to dobře rozehráno, chtělo by to tak udržet. Musím říct, že máme trochu horší los, každý hrací den jeden tým stojí a my to budeme až při předposledním turnaji. Potřebujeme si tak udělat hlavně před třetím Mikulovem náskok už dřív,“ objasnil situaci brankář a slavkovský vedoucí Jan Šícha.

Jak moc jsou postupové ambice blízké realitě, ukáže už sobota v Dubňanech. V tamní hale, jejíž tvar jí dal i pojmenování Želva, nastoupí tabulkově druzí Slavkovští ke dvěma dalším zápasům. A hned v deset hodin začíná zápas na ostří nože, Sokol vyzve právě lídra přeboru Psycho Brno B.

„Jsou hodně dobří, mají velkou základnu, pohybliví, hru zakládají na třech útočnících, z nichž jeden dokonce vede kanadské bodování celé soutěže. Nechybí jim zkušenosti, dost z nich hrálo nejvyšší krajskou ligu, kombinačně si to umí dát,“ uznal kvality protivníka gólman.

Nejlepší brněnský kanonýr Lukáš Vašínek má unikátní bilanci, za deset zápasů posbíral čtyřicet bodů za dvacet gólů a stejný počet asistencí. Proti Šíchově partě mluví i fakt, že A celek Psycha o víkendu nehraje, takže se dá čekat, že někteří jeho členové do Dubňan vyrazí posílit své kolegy. Přes to všechno pomýšlí Sokol alespoň na remízu, vždyť v prvním vzájemném střetnutí si v předvánočním čase nadělil výhru 4:3.

Jen něco málo přes hodinu budou mít na získání ztracených sil, protože půl hodiny po poledni nastoupí proti Ratíškovicím B. Sedmí FBK Panthers nejsou lehké sousto, umí pěkně kousat. „Bude to vyrovnané, nic lehkého, jak by se mohlo na první pohled zdát. Máme s nimi dobrou bilanci z poslední doby, to ano, ale o jednoduchosti tady nemůže být řeč. Hrají dobře, tvrdě. Tady ale potřebujeme výhru,“ vyhlásil Šícha.

Co Slavkovským přidělává vrásky na čele, je destrukce defenzivního složení. Tam je to dost kritické. „Chřipka řádí, dva nejzkušenější obránci jsou nemocní, jeden nemůže jet z rodinných důvodů, jeden bek zase bude v práci. Doplníme to z juniorů, jsou šikovní. Uvidíme ještě, jak to nakonec bude s naší sestavou vypadat,“ dodal.

Krajský přebor

sobota 5. února

hala Želva Dubňany

FBC Sokol Slavkov – Psycho Brno-FbC ZŠ Horní B (10.00 hodin), FBC Sokol Slavkov – BK Panthers Ratíškovice B (12.30).

Tabulka
1. Psycho Brno B ⋌71:44 25
2. Sokol Slavkov ⋌62:47 21
3. FRC Mikulov ⋌52:41 21


7. Ratíškovice B ⋌54:56 16