Po minulém týdnu, kdy vstoupili do sezony jejich okresní kolegové z Bučovic a Ivanovic na Hané, se do nového ročníku své soutěže pustí i florbalisté Slavkova u Brna. Najdete je v nejnižší úrovni mistrovských soutěží, tedy jihomoravského přeboru mužů. Ale v divizi B by letos rádi hráli výše, než tomu bylo v posledních letech.

Na hřiště v Dubňanech, kde bude v sobotu první turnaj, vyběhne ve slavkovském dresu dost odlišná sestava oproti jaru. Posílená. „Máme hned čtyři nové hráče, zvýšila se konkurence i kvalita kádru. Na hostování přišli Tomáš Tříska z Ostravy a Martin Srna z Bučovic. Ze stejného města k nám nastálo přestoupili Jan Bořecký a nově můžeme počítat i s Tomášem Homolou,“ vyjmenoval brankář a týmový vedoucí Jan Šícha. Novinkou je i oficiální funkce hrajícího trenéra, kterou si vzal na starost zkušený domácí Pavel Stávek.

S přicházející větší hráčskou silou se klub také netají tím, že by rád aspiroval v přeboru na vyšší příčky. „Chtěli bychom víc než v posledních letech. Změny jsou k lepšímu, snažíme se změnit styl hry, je tu trenér a chce to jen pracovat. Jak jsme na tom, se ukáže přímo při zápasech. Uvidíme, jak to půjde,“ naznačil Šícha.

Tým má za sebou poměrně dlouhou přípravu včetně pohárových bojů České florbalové unie a zítra nastoupí proti Valticím a Panthers Ratíškovice B. „Jsou to hned ti, s kterými asi budeme bojovat o umístění. Chceme body, je to začátek, takže jakékoli. Když bude aspoň jedna výhra, tím lépe. Když víc, bude to skvělý start,“ dokončil gólman a vedoucí mužstva.

JmP – divize B

Sobota 2. října, hala Dubňany

FBC Sokol Slavkov –

11.15 FBC Valtice

13.45 FBK Panthers Otrokovice B