Oba zápasy prohráli 1:10. Slavkovští hostují ve sportovní hale SOU nábytkářského v Rousínově, protože jejich herně chybí pro ligovou soutěž pár centimetrů. Také v sobotu sice několik zápasů rozehráli slibně, ale jen ve dvou případech je dokázali dotáhnout do vítězného konce. V prvním utkání s Pardubicemi jeden zápas vyhrál Václav Navrátil, ve druhém smazala nulu z konta čtyřhra Jaromír Svoboda – Martin Pindeš.

Současné nelichotivé postavení družstva není překvapením. Slavkov před sezonou výrazně obměnil kádr a většina hráčů se s ligovou soutěží vlastně seznamuje. Odešli zkušení hráči Škopec, Flíbort, Studýnka a pro zranění nehraje Ságl. Předseda klubu František Meitner potvrzuje, že mužstvo se v lize zatím správně neadaptovalo.

„Přišli Svoboda, Rulíšek, Navrátil, takže hrajeme prakticky s úplně novým kádrem a bylo nám jasné, že budeme hrát o záchranu. Chtěli jsme stavět především na Navrátilovi a Pindešovi. Výsledky opravdu vypadají velmi špatně, ale průběhy jednotlivých zápasů byly nadějnější. Projevuje se nezkušenost hráčů, a to zejména v koncovkách setů a zápasů. Hráči dokáží držet krok do sedmého, osmého bodu, ale koncovku nezvládnou,“ komentoval průběh první poloviny.

Roli jedničky v současném družstvu převzal Jaromír Svoboda. Je to jeho první sezona v lize, ale ani on není se svými výsledky příliš spokojen.

„Z osobních a pracovních důvodů nyní méně trénuji a je to znát. Druhá liga se bez dobré přípravy nedá hrát. Navíc ze zmíněných důvodů mám i problémy s koncentrací přímo při zápase. Doufám, že se s tím ve druhé polovině soutěže dokážu vypořádat líp. V první části ligy jsem mohl být spokojený vlastně jen s Prostějovem, který přijel ve velmi silné sestavě. Doslova jsem vydřel bod v pěti setech s Vejmolou. Hodně blízko cennému úspěchu jsem byl v zápase se Znojmem. Nad zkušeným Ondrovčákem jsem vedl dva nula, ale nedokázal jsem zápas dotáhnout do vítězného konce. To mě hodně mrzelo,“ potvrdil Svoboda hodnocení předsedy klubu.

Přes velmi nelichotivé postavení vidí Meitner druholigovou záchranu reálně. Jednak se hráči postupně otrkávají, jednak by měly přijít posily. V hledáčku jsou prý i známá jména.

„V přestupním termínu bychom chtěli tým doplnit o dva nebo tři hráče. Jednáme s několika oddíly, jmenovat mohu třeba Znojmo a Hodonín. Do konce soutěže je ještě dost zápasů. Poslední čtyřka pak ještě hraje mezi sebou a sestoupí pouze jedno družstvo. Věřím, že my to nebudeme,“ zdůraznil Meitner.