Rousínovský Framoz v týdnu vyměnil trenéra. Františka Schneidera nahradil Petr Vašíček, který naposledy působil v Blansku, když opouštělo moravskoslezskou ligu. Nové koště metlo napůl. S Otrokovicemi Rousínov doma jen remizoval. Nic nového. Kouč ovšem posun vidí.

„Byl jsem mile překvapen přístupem hráčů, jejich bojovností. Dokonce po zápase sami říkali, že poprvé vystupovali jako mužstvo. Samozřejmě souhlasím, že bod z domácího hřiště je docela málo. Škoda našich dvou šancí hned na začátku zápasu. Proměnit je, bylo po zápase. Jenže hosté vyrovnali a nás ve druhém poločase trochu chytila herní křeč. Měli jsme problémy s koncovkou,“ zhodnotil Vašíček své první točení rousínovským kormidlem a naznačil, že je na čem stavět.

„Hráčská kvalita tu rozhodně je. Každý trenér s ní však zachází jinak. Teď bude důležité, jak rychle dostanou hráči do hlav moji fotbalovou filozofii,“ dodal kouč.

Ani Vyškovští v sedmém dějství nepřekročili svůj stín. Jak by také mohli. Trenér Pavel Svoboda volá po posilách a ty nepřicházejí. „V tomto týdnu by se to konečně mělo povést. Ale hovořit o posilách? Jistě, ty potřebujeme, ale v tuto chvíli budu rád i za samotné rozšíření kádru,“ otevřeně přiznal Svoboda.

Jisté je, že Vyškov ani za této situace nehraje špatný fotbal. Exligového soupeře v Blansku pořádně zlobil. Až do poslední desetiminutovky vedli hosté dva jedna, ale závěr už nezvládli. Zřejmě i proto, že za unavené hráče není náhrada. I po šesté porážce z osmi zápasů se Svoboda snaží myslet pozitivně.

„Herně to z naší strany zase nebylo špatné. Zápas byl vyrovnaný, jenže v závěru jsme udělali individuální chyby, které Blansko potrestalo. Stačí málo, aby se to otočilo, hráči sami vidí, že nás nikdo nepřejel a že nedostáváme nějaké příděly,“ dodal Svoboda.

Z vyškovského dua má v dalším kole papírově těžšího soupeře Rousínov, který v sobotu hostí páté Konice. Vyškov rovněž doma přivítá o den později Protivanov, který je dvanáctý. Čekání na vítězství by v obou případech mělo skončit.