Nejvyšší krajská soutěž s umělohmotným děrovaným míčkem pokračovala o víkendu dvěma turnaji. Do slavkovské haly se v sobotu dostavily spolu s dalšími pěti týmy také Ivanovice na Hané, v neděli se v Morkovicích-Slížanech snažila o zvednutí týmové pochmurné nálady záloha Bučovic. Důvod k radosti měli jen prvně jmenovaní, ale k jásotu měli také daleko.

Ivanovický pořadatel turnaje v otevíracím utkání dne nevyzrál na Boskovice. V první třetině s nimi držel krok, jenže pak přišel její pro Sokol ostudný závěr. Psychický direkt dostal deset minut před sirénou a ještě o pár vteřin později musel skousnout doslova K.O. „Neuvěřitelné. Po naší chybě při rozehrávce přijde brejk, podcenil jsme to i já a prohrávali jsme. Jenže po buly se všichni vrhli do útoku a další brejk tři na dva zahrály Boskovice bezchybně. Zápas rozhodlo deset vteřin,“ uvědomil si brankář a vedoucí týmu Michal Večeřa. Na obrat už jeho parta neměla síly. Šancí přišlo poskromnu a když už nějaká, tak se vytáhl soupeřův gólman. Ve třetí části Boskovice přidaly ještě jednu trefu a vyhrály 3:0.

Před Ivanovicemi tak stál nelehký úkol zvládnout aspoň druhý boj, proti Židenicím. Povedlo se trochu podobným způsobem v opačných rolích. Ve čtvrté minutě druhé třetiny se dvakrát trefily a pak už si Brňany nenechaly přerůst přes hlavu. Konečný stav zněl 5:2. „Šli jsme do toho trochu nervózní, přijít o všechny body by bylo pro další vývoj ligy hodně špatné. Ale když jsme vedli o dvě a pak o tři branky, uklidnili jsme se. Před turnajem jsme chtěli víc, ale na Boskovice jsme prostě neměli,“ přiznal Večeřa.

Ivanovičtí přeskočili svého okresního sokolského rivala. „Béčko“, vystupující už roky jako Dynamo Bučovice B, se dál trápí a z Morkovic si nepřivezlo byť jedinou remízu. Se Skurut Hai Brno prohrálo 2:5. Doposud jednobodovému Lanžhotu B, na který se mu v minulosti dařilo, podlehlo těsně 2:3. V třináctičlenné tabulce se tak krčí na desátém místě tři body před stále posledním Lanžhotem. Ivanovice jsou sedmí, ale o nějaké jistotě a klidu mohou těžko mluvit.

Díru do florbalového světa v sobotu neudělalo ani ivanovické rezervní mužstvo. V krajském přeboru nestačilo na Atlas Blansko B v poměru 3:5, nepřehrálo ani Orel Boskovice B s výsledkem 2:5.

Jihomoravská liga

sobota, hala Slavkov u Brna

FBC Sokol Ivanovice na Hané: FBO Boskovice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1), TJ Sokol Brno Židenice B 5:2 (0:0, 3:0, 2:2), Pochylý 2, Koutňák, Šimek, Novák.

neděle, hala Morkovice

FbC Sokol Dynamo Bučovice B: VSK VUT Skurut Hai Brno 2:5, TJ Sokol Lanžhot 2:3.