Ivanovičtí florbalisté mají za sebou zvláštní soutěžní ročník. V osmičlenném Jihomoravském přeboru divize I jim patří „až“ pátá pozice, ale bodový odstup od vyšších příček je minimální, zatímco za Sokolem je propast dvaceti bodů. „Chtěli jsme být do čtvrtého místa, ale mezi prvními pěti rozhodovalo pár zaváhání. Naše umístění není opticky nic moc, ale bylo to opravdu vyrovnané,“ říká brankář a vedoucí ivanovického celku Michal Večeřa. Mužstvo se na začátku sezony trochu hledalo. Pak se ale našlo a o tom, že boj o špičku je ztracen, se rozhodlo až ke konci přeboru. „Přibrzdily nás březnové turnaje, my tápali a ostatní jeli,“ vyhlásil.

O první příčce přitom nemohla být řeč v žádném jiném klubu než v Boskovicích. Lídr prohrál z jedenadvaceti kol jen tři zápasy a jasně postupuje. Druhý skončil Hattrick Brno FBŠ B, třetí brněnská Veterinární a farmaceutická univerzita a čtvrté Letovice. Ivanovice ztratily na Brno sedm a na Letovice čtyři body. Částečně spokojen může být Sokol s poslední akcí. V neděli v Letovicích se utkal s těžkými protivníky, domácími, kterým ještě šlo o vylepšení pozice, a suverénními Boskovicemi. Z víkendu vytěžil tři body za jednu výhru. Ta nepřišla v prvním střetnutí proti výborným Boskovicím, přestože jednoznačně zápas nevypadal. Během deseti minut si sice favorit vydobyl tříbrankový náskok, ale ve zbytku Ivanovice dotahovaly až na konečných 4:5. „Chtěli jsme je porazit. Může nás mrzet špatný úvod,“ lituje týmový vedoucí.

Neúspěch ale Ivanovickým do puntíku vynahradil druhý zápas, protože natěšené domácí zchladili stejným poměrem v opačném garde. Vyhráli 5:4, přestože první část hry se jim gólově nepovedla. Po hezké kombinační akci sice dostali rychle do vedení, ale do pauzy domácí otočili vývoj. Ve druhé patnáctiminutovce se ale trefovali jen hosté, a i když se Letovicím podařilo pět minut před koncem srovnat krok, Ivanovice stejně vyhrály. Těsně před koncem při přesilovce o dva muže zvládly brilantně trestný úder a Podolan zblízka trefil. „Během sezony jsme s nimi vyhráli i prohráli, takže jsme pomyslný vzájemný zápas chtěli přiklonit na naši stranu. Tři body z neděle je dobrý zisk,“ prohlásil Večeřa.