Akci svým vystoupením přijelo podpořit celkem sto cvičenců ze sedmi tělocvičných jednot. Nechyběly ani ivanovické mažoretky nebo skupina historického šermu Armet z Vyškova.

Všechna vystoupení cvičenců a cvičenek proběhla na hřišti pod Podhorou. Program celé slavnosti byl zahájen o půl druhé odpoledne u sokolovny. Vzpomínalo se na olympijského vítěze a mistra světa ve cvičení na kruzích, račického rodáka, Aloise Hudce. Na jeho počest položil věnec k jeho pamětní desce starosta Sokola Račice Jaromír Němec.

Po té se všichni v průvodu vydali na hřiště, kde přítomní diváci shlédli bohatý program. Viděli ukázky některých sletových skladeb a také se představili vyškovští cvičenci z oddílu všestrannosti. Račické dívky se dále pochlubily skladbou Růžovobílá.

Ve čtyři hodiny odpoledne pak bylo zahájeno žertovné fotbalové utkání a celou akci završila večerní zábava v sokolovně.

„Akce se vydařila i přes předcházející nervové vypětí i z hlediska počasí. Občanům Račic se vystoupení moc líbilo. I mladší generace velmi kladně hodnotila vystoupení věrné gardy a pak se hodně také líbily mladší žákyně ve skladbě Sluníčka,“ zhodnotila celou akci místostarostka Račic Eva Gottvaldová.