To si „vychutnaly" zejména mladší dětské kategorie, které zrána startovaly jako první. Naštěstí se počasí už nezhoršovalo a v závěru mítinku dokonce i vysvitlo sluníčko.

Pro všechny byl připraven okruh městem, který hlavní kategorie absolvovaly pětkrát, a délka celého závodu byla téměř deset kilometrů. Po jejich absolvování v obou případech vystoupili na stupně nejvyšší favorité.

V mužích Jiří Petr a Irena Pospíšilová z AHA Vyškov, kteří o svých vítězstvích rozhodli prakticky ve stejném místě, nástupem u vlakového nádraží. „S Petrem od začátku běžel mílař AHA Vyškov Jiří Němeček. Ten však překvapivě v závěru, kdy by měl uplatnit svoji rychlost z dráhy, nestačil. Další dvojici tvořili Martin Kleibl a Vlastimil Lysák. Tady již ovšem po třetím kole z pěti Martin strojovým tempem Vlastimilovi utekl a s přehledem doběhl, ač veterán nad čtyřicet let, třetí v absolutním pořadí," popsal průběh závodu mužů trenér atletů AK Drnovice Zdeněk Smutný.

Při neúčasti tradičních kandidátů na prvenství bratrů Kučerových Petr vlastně splnil roli favorita. „Běželo se mně dobře a v podstatě jsem si závod jen kontroloval. Pro jistotu jsem ale zrychlil v posledním kole již dřív, abych pak třeba neměl v závěru problémy," řekl vítěz v cíli. „Na mě je to už moc dlouhé, proto jsem v konci nestačil. Navíc v tomto období již ani není možné, abych takový závod v tak ostrém tempu vydržel celý. Škoda, na závěr bych měl, jen to chtělo se udržet až do cílové rovinky," přiznal druhý Němeček.

Smutný měl žhavé želízko v o ohni v kategorii žen. Juniorku Karolínu Zádrapovou, která skončila třetí. „Pro většinu z nás měl závod žen hodně šokující průběh. S obrovskou favoritkou Pospíšilovou držela bez potíží krok pro všechny absolutně neznámá běžkyně Ivana Jedličková z Kladna, která dokonce místy šla i dopředu. Až v závěru dokázala Pospíšilová zrychlit a uhájit opravdu perně vybojované první místo," sdělil k souboji žen Smutný.

„Musela jsem jít na doraz, V závěru posledního kola už jsem to rozbalila naplno a na víc bych asi při tom mém tréninku, kdy se dostanu tak dvakrát týdně proběhnout, ani neměla," řekla Irena Pospíšilová.

Se třetí příčkou i výkonem své svěřenkyně byl drnovický kouč spokojený. „Za vedoucí dvojicí běžela tak trochu svůj sólo závod. Začala volněji a stupňovaným závěrem se vedoucí dvojici přiblížila až téměř na dosah. Chybělo tak jedno kolo a asi by jim zle zatopila. Ale i tak je třetí místo v tak obrovské konkurenci, která se mezi ženami sešla, pro juniorku výborným výsledkem," chválil trenér.

Bučovický závod byl zároveň posledním podnikem Vyškovské běžecké tour, která by měla pokračovat i v příštím roce.