První liga juniorek, skupina N. To je osmičlenná skupina, která zajímá už třetí měsíc fanoušky vyškovského mládežnického volejbalu. Vyškovské juniorské družstvo se snažilo vypořádat jako nováček se zkušenějšími sokyněmi a udržet se. Už je jasné, že se to nepovede, a o víkendu jim navíc nedaly soupeřky dýchat. Ze čtyř zápasů nemají ani set.

Spojená skupina „horších“ týmů z dvou krajů potvrzuje, že severomoravští účastníci hrají prim. „Mančafty ze severu jsou prostě jinde. Už dlouho se to říká a nejen my to už poznali i na vlastní kůži. Stačí se podívat na vítěze naší základní skupiny Junior Brno,“ podotkl vyškovský trenér Josef Řezníček. Zmíněné Brňanky jsou momentálně až za kompletním severomoravským kvartetem a budou mít co dělat, aby se zachránily.

Tuto praxi šestý Vyškov o víkendu opravdu neprolomil. V sobotu navštívil Opavu, o den později v hale v Nádražní ulici přivítal Frýdlant nad Ostravicí. A s vedoucími celky neměl od začátku naději byť jen na jediný set. Prohrál čtyřikrát tři nula, zvlášť v Opavě šlo o rozdíl třídy. „Venku to bylo naprosto jednoznačné. Když jsme to zjistili, pustili jsme hrát náhradnice. S Frýdlantem jsme se už dostali i za hranici dvacet bodů v setu, ale lépe to fakt nešlo,“ řekl Řezníček.

I. liga, skupina N
Opava – Vyškov 3:0 (16, 15, 16), 3:0 (16, 16, 14).
Vyškov – Frýdlant nad Ostravicí 0:3 (–14, –22, –16), 0:3 (–11, –20, –16)