Nejprve musely postoupit ze základní skupiny první ligy a potom z nadstavby, kterou hrálo šest týmů. Souboj s Pražankami je mohl vynést do poslední fáze, v níž už by se střetly o přímý postup v turnaji tří nejlepších prvoligových družstev s dvěma posledními týmy extraligy.

V Praze ovšem narazily na výborně připravené družstvo a oba zápasy měly hodně jednoznačný průběh. „Řepy byly jasně lepší a myslím si, že se dostanou do extraligy a nebudou v ní hrát žádnou podřadnou roli. Přesto jsme s nimi nemuseli prohrát tak vysoko. Ve všech setech jsme mohli uhrát kolem dvaceti bodů. Jenže holky trochu podlehly atmosféře a strachu z vynikajícího soupeře. Pro nás je to tedy konec jedné cesty. Ta tečka se nepovedla, ale celkově to byl velice vydařený rok. Chtěli jsme si užít dobré soutěže a to se splnilo. Zkušenosti se budou hodit," konstatoval trenér Vladimír Golda.

Prakticky stejný tým už v sobotu nastoupí do jarní části krajské soutěže II. třídy žen, kterou po podzimu vede. První zápasy sehraje v Křenovicích s B týmem. „I tady máme jasně daný úkol. Chceme krajskou dvojku vyhrát a do Vyškova po létech přivést kvalitní soutěž žen," zdůraznil Golda.

Kvalifikace juniorek o postup do extraligy:

SK Španielka Řepy – Volejbal Vyškov 3:0 (10, 14, 10), 3:0 (11, 7, 14)

Vyškov: Petra Bilíčková, Tereza Kůsová, Petra Mikulčíková, Klára Suchánová, Denisa Tománková, Marie Valínová, Hana Volešová, Kristýna Vyplelová, Veronika Vyplelová, Monika Žítková.

Dále postoupily Hradec Králové a Turnov. Z extraligy budou baráž hrát Královo Pole B a Frýdek-Místek.