Rozhodly o tom dva semifinálové zápasy první ligy. Vyškov si poradil se Spartou (26:7), Tatra Smíchov deklasovala Mariánské Hory (83:8).

Vyškovští se letos se Spartou utkali poprvé, protože Pražané v dlouhodobé části do Vyškova nepřijeli. Údajně se nesešli, ale spíš to byl určitý taktický tah, aby domácí překvapili. To se jim také částečně podařilo. Sparta přijela sebevědomě a do poločasu také domácím úspěšně vzdorovala.

„Ano, byl to pro nás trochu nečitelný soupeř. Velmi dobře jim hrál roj, který měl nad naším viditelnou fyzickou převahu. Do poločasu jsme se s tím nedokázali vypořádat. Po přestávce kluci dali do hry víc srdíčka, dokázali jsme eliminovat ten rojový tlak a sami jsme se prosazovali útokem po křídlech. V každém případě to byl velmi těžký zápas,“ řekl trenér Vladimír Kovář.

Pro finále odborníci i oficiální svazový web vysoce favorizují smíchovskou Tatru.

„I s tím souhlasím. Poslední zápas jsme na jaře s Tatrou doma prohráli. Teď bude mít navíc výhodu domácího prostředí ona. Také Tatra má těžší roj než my, hraje rychlé agresivní ragby. My tomu budeme chtít čelit podobně jako Spartě, tedy bojovností, musíme se vyhnout silové hře a snažit se prosadit útoky po stranách,“ naznačil finálovou taktiku Kovář. Finále na Tatře se bude hrát v neděli od 14.00 hodin.

1. liga juniorů
Semifinále
JIMI Vyškov – Sparta 26:7 (7:7)
Body Vyškova: Ondřej Kovář 10, Tomáš Fládr 7, Radek Fialka 5, Martin Kovář 2, Radim Kincl 2.