Domácí, kteří jsou známí svým tradičně vlažnějším vstupem do utkání, i tentokráte spíše připomínali celek, na který dolehl již zimní spánek. Bučovičtí se tak v poměrně rychlém sledu ujali sedmibodového vedení, které si s přehledem udržovali.

„Hráli jsme bez chyb, prosazovali se v útoku hlavně středem sítě Jelínkem,“ prohlásil hrající trenér a manažer klubu Zbyněk Čížek.

A tak za osmnáct minut vedli v poměru 1:0 na sety. I druhá část byla celkem jednoznačnou záležitostí. Bučovičtí dominovali ve všech činnostech a tak uhráli i druhý set.

Dobře rozehranou partii přibrzdily chyby, kterých se Bučovičtí dopustili ve třetí sadě. „Skákaný servis mnohdy zbytečně končil v autu, lehká plachta neměla takový účinek na domácí hru, kterou dobře režíroval nahrávač Šabršula,“ popsal Čížek. Tak byli Bučovičtí nebezpečnější. Ve vyrovnaném konci domácí zaváhali a rozhodli o své porážce 1:3.

„V odpoledním duelu byly k vidění oboustranně zajímavé výměny, ve kterých si liboval náš smečař Chromý, který několikrát v poli a poté na síti zakončil přesně svým útokem,“ uvedl Čížek. Kromě koncovky druhého setu se již na domácích začala projevovat únava, neboť celé utkání hráli pouze v šesti bez libera. Bučovičtí zvítězili podruhé 0:3.