DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Město totiž otevře zbrusu novou lezeckou stěnu. Ta bude sloužit jak sportovcům, tak i ostatním zájemcům, kteří zavítají do zadní části sportovní haly na stadionu ve vyškovských Smetanových sadech. „Má dvě stě čtrnáct metrů čtverečních, vysoká je osm a půl metru. K dispozici jsou převisy i kolmá stěna. Celou plochu jsme nechali osadit víc než tisíci úchyty, jež nabízí téměř dvacet možných lezeckých cest,“ informovala mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Stavba stěny vyšla na jeden milion korun. Městský rozpočet ovšem tolik nestála. „Podařilo se nám získat dotaci z rozpočtu Jihomoravského kraje ve výši tří set tisíc korun. Kromě vybudování stěny došlo také na udržovací práce na sociálních zařízeních a šatnách,“ doplnila Bednářová.

Nová lezecká stěna podle ní poskytne sportovcům lepší podmínky pro tréninky i závody, umožní rozšíření mládežnické základny nebo třeba zpestří výuku tělesné výchovy na školách. „Příští týden Rada města Vyškova projedná provozní řád stěny a vypíšeme také hodiny pro veřejnost. U stěny bude vždy přítomný instruktor, který bude vyznavačům lezení asistovat,“ uvedla Bednářová.

Radnice předpokládá, že běžným zájemcům stěna bude přístupná od začátku příštího roku. Provozní řád bude vyvěšený na webové stránce www.smmvyskova.cz.