Přinášíme nominaci (viz Nejoblíbenější…) a hlasující budou určovat pořadí prvních tří nejlepších jednotlivců a kolektivů. Vystřižené kupony z Vykovského deníku nebo Vyškovských novin zasílejte nebo předejte dle přiložených pravidel ankety. Jejím hlavním kritériem je start sportovce za oddíl z Vyškova, popř. trvalé bydliště ve Vyškově.

Výsledky budou přičteny k již skončenému hlasování na internetových stránkách a ve Zpravodaji města Vyškova. Z celkového hlasování pak vznikne pořadí nejoblíbenějších sportovců a sportovních kolektivů města Vyškova.

Desítku absolutně nejlepších sportovců a pět nejlepších kolektivů města za rok 2012 vyhodnotí odborná sportovní komise.

Městská anketa se navíc slaďuje s anketou Deníku „Nejlepší sportovec roku", kterou v rámci celé České republiky pořádají Agentura ČOK-CZ a redakce Deníku. V ní čtenáři budou volit svoji sportovní Hvězdu z reprezentantů celého okresu. Pravidla hlasování a zařazení do nominace jsou stejná jako u ankety Sportovec Vyškova, ale s celookresní působností. Do kuponu vypíšete své tři favority, přičemž můžete i nemusíte vycházet z obou nominačních listin.

Uzávěrka pro hlasování prostřednictvím kuponů vystřižených z Vyškovského deníku nebo Vyškovských novin, které budou vycházet v příštích dnech, bude v pátek 22. února.

Slavnostní vyhlášení výsledků obou anket bude 5. března na velkém galavečeru v sále Besedního domu ve Vyškově.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ SPORTOVEC A KOLEKTIV MĚSTA VYŠKOVA 2012

(Tipuje se pořadí tří nejlepších. Viz soutěžní kupony v novinách a pravdla ankety).

Zbyněk Harásek, Bronislav Slezák (automobilové závody – MAGNUM CAR) – 1. na mistrovství ČR ve sprintrally ve tř. 11

Ivana Králíková (judo – TJ Sokol Dědice) – 2. na MČR, 4. na ME, medailistka mezinárodních mistrovství v kat. masters

Michal Loukota (cyklistika – VEUS Vyškov) – 2×1. na MČR v bikrosu – v klasickém závodě a Time Trial v kat. 15/16 let

David Machala (kuželky – KSV Wien) – 3. v Poháru NBC družstev, 6. v rakouské 1. lize jednotlivců, účast v Champions League, v širší reprezentaci ČR v kat. mužů

Martin Müller (nohejbal – TJ Sokol SDS Exmost Modřice) – 1. na mistrovství ČR v extralize družstev, 1. na mistrovství ČR trojic, 3. na mistrovství ČR dvojic, 3. na SP, v širší reprezentaci ČR v kategorii mužů

Stanislav Murgaš (biatlon – Klub biatlonu DDM Vyškov) – 4. na MČR , 5. v ČP v rychlostním závodě v kat. žáků „C"

Filip Navrátil (atletika – AHA Vyškov) – 3×1. na MČR, 2. na MČR, 3. v mezistátním utkání, reprezentant ČR v kat. st. žáků

Veronika Nohelová (mod. gymnastika – SK Trasko Vyškov) – 1. na MČR ve víceboji, 3×1. na MČR ve cvičení s míčem, obručí a stuhou, 2. na MČR v ESG družstev, 3. na MČR ve společných skladbách (seniorek) v kat. kadetky starší

Michaela Růžičková (bodyfitness – Wellness 2000 Vyškov) – 3. na MS, 5. na ME, 1. na MČR v kategorii ženy nad 164 cm

Pavla Sadloňová (mažoretky – Kalimero Vyškov) – 1. na MČR sólo pom pom v kat. žen, 2×1. na MČR družstev pom pom a baton asociace MAC v kat. juniorek

Jana Vincourková (sport. lezení – Salewa, Tendon, Klajda, Rajče) – 1. na MČR, 1. v ČP, 1. na EP ve Slovinsku, reprezentantka ČR v kat. juniorek

Klára Zmrzlá (plavání – Klub plaveckých sportů Vyškov) – 1. a 3. v Letním poháru, 2. a 3. v Zimním pohárů v kat. ml. žákyň

Atletický klub AHA Vyškov – ženy – 7. na MČR ve štafetě na 4×400 m, opory II. ligového družstva

Basketbalový klub Vyškov – muži  – 4. v krajském přeboru II. třídy, 3. po podzimní části soutěže

JIMI Rugby Club Vyškov – kadeti – 1. na MČR

Kalimero Vyškov – mažoretkový sport – juniorky pom pom a baton – 2×1. na MČR asociace MAC

Klub plaveckých sportů Vyškov – ml. žáci – 3. na mezinárodních závodech v Brně, 2. v Zimním pohárů ve štafetách na 4×50 m polohový závod a volný způsob

Městský fotbalový klub Vyškov – st. žáci U 14 – 3. po podzimní části soutěže moravské ligy – skupiny jih, účastník nejvyšší soutěže v České republice

SK Trasko Vyškov – mod. gymnastika – seniorky – 3. v dvojboji sestav na MČR ve společných skladbách, 3. na MČR v sestavě s 3 stuhami a 2 obručemi

Volejbal DDM Vyškov – žákyně A – 3. v krajském přeboru (nejvyšší žákovská soutěž), 1. po podzimní části

Pravidla ankety

Sportovec Vyškova 2012

1. Určete vždy tři nejlepší jednotlivce a vždy tři nejlepší sportovní kolektivy města Vyškova za rok 2012. Každý může hlasovat max. jednou na přiložených hlasovacích kuponech.
2. Nemusíte tipovat pouze nominované sportovce a kolektivy, ale můžete uvést jednotlivce a kolektiv dle vlastního uvážení, včetně zdůvodnění nominace.
3. Vyhodnoceno bude 10 nejoblíbenějších sportovců jednotlivců a 5 sportovních kolektivů podle vašeho hlasování.
4. Uvádějte pouze ty sportovce a kolektivy, kteří v roce 2012 startovali za vyškovský sportovní klub nebo sportovce – jednotlivce s trvalým bydlištěm ve Vyškově.
5. Vyplněné anketní lístky doručte poštou nebo osobně na adresu redakce: Vyškovský deník Rovnosti, Vyškovské noviny, Jana Šoupala 1, 682 01 Vyškov, nelze použít kopie anketních lístků.
6. Uzávěrka hlasování je v pátek 22. února 2013. Na poštou doručených kuponech rozhoduje datum poštovního razítka.
7. Pět vylosovaných účastníků ankety získá věcnou cenu, výsledky ankety budou vyhlášeny dne 5. března na slavnostním galavečeru v Besedním domě.

NOMINACE NA HVĚZDU ČTENÁŘŮ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU

(Tipuje se pořadí tří nejlepších. Viz soutěžní kupon Hvězda čtenářů novinách).

MILAN ADAMEC

atletika, AHA Vyškov, Seitl Ostrava, mistr republiky v běhu na 24 hodin, 3. místo na mistrovství republiky v běhu na 100 km

MAREK BARIČÁK

stolní tenis, TJ Hlubočany, opora družstva, které postoupilo do divize

TOMÁŠ BIJEČEK

plážový volejbal, SK Beachvolleyball Slavkov u Brna, 3. místo na mistrovství ČR do 23 let

JAN BURIAN

biatlon, SK Nové Město na Moravě (bydliště Drnovice), 2× mistr republiky v letním biatlonu jednotlivců mladších dorostenců, mistr republiky v dvoučlenné štafetě, vítěz Českého poháru

NATALY HAMŘÍKOVÁ

moderní gymnastika, Tart MS Brno (bydliště Křenovice), vicemistryně republiky jednotlivkyň ve víceboji, dva tituly za cvičení s jednotlivým náčiním, mistryně republiky ve společných skladbách

NEAL MENDHAM

ragby, JIMI Vyškov, opora extraligového A mužstva

ONDŘEJ HANÁK

motorismus, AMK Kyjov (bydliště Slavkov u Brna), 1. místo v Českém pohár silničních motorek na přírodních tratích

JOSEF HICL

nohejbal, TJ Holubice, opora družstva, které poprvé postoupilo do II. ligy a udrželo se

IVO HÖGER

basketbal, Basket Vyškov, (bydliště Rychtářov), opora týmu mužů, nyní I. liga Gruzie

ONDŘEJ HOŠEK

závodní kulečník, BC Ponětovice (bydliště Křenovice), mistr republiky juniorů v trojbandu, člen družstva mistrů Evropy ve volné hře

MARTIN HOUŠŤ

florbal, FBŠ Hattrick Brno (bydliště Bučovice), výrazná opora prvoligového týmu

LADISLAV KOLLÁR

fotbal, MFK Vyškov, brankář, opora divizního MFK Vyškov

ROBERT KUDLIČKA

šachy, MKS Vyškov, velký podíl na postupu A mužstva do krajského přeboru I. třídy

SVATOPLUK KUDLIČKA

atletika, LRS Vyškov, čtyřnásobný mistr republiky veteránů v přespolních a silničních bězích

JAROMÍR LAZOR

florbal, FBŠ Hattrick Brno (bydliště Bučovice), výrazná opora prvoligového týmu

MILAN LUTONSKÝ

fotbal, FC Zbrojovka Brno (bydliště Rybníček), člen prvoligového týmu, postup do I. ligy

ADAM MRÁZEK

volejbal, Volejbal Brno (bydliště Holubice), volejbal – v kádru extraligového, juniorský reprezentant ČR

JAN OSOLSOBĚ

atletika, AHA Vyškov, mistr republiky starších žáků v běhu na 3 km, vicemistr republiky v běhu na 1500 m

MILAN PETRŽELA

fotbal, FC Viktoria Plzeň, FC Augsburg (bydliště Hoštice-Heroltice), 1. německá bundesliga, český reprezentant

EDITA ŠUJANOVÁ

basketbal, IMOS Brno (bydliště Slavkov u Brna), členka týmu vicemistryň republiky, reprezentantka ČR

TOMÁŠ TRÁVNÍČEK

supermoto, Hardbike racing team (bydlistě Pístovice), mistr republiky v nejprestižnější kategorii S1

FRANTIŠEK VINCOUREK

silový trojboj, Fittness Vyškov, letos sedminásobný mistr republiky v různých silových disciplínách

KATEŘINA VLAŠÍNOVÁ

golf – Golf Club Austerlitz

3. místo na Mezinárodním mistrovství ČR dorostenců, 1. místo v extralize – mistrovství ČR družstev žen, 1. místo na mistrovství ČR družstev dívek do 18 let

Dále viz nominace „Nejoblíbenější sportovec a kolektiv města Vyškova 2012"