V tomto duchu pokládáme stejné otázky sportovcům a sportovním funkcionářům Vyškovska.

1. Kterého svého sportovního výkonu / funkcionářského počinu si v letošním roce nejvíc ceníte?

2. Který osobní vrchol chcete zdolat v roce 2012?

3. Který sportovec/sportovní výkon/akce, mítink z Vyškovska/na Vyškovsku Vás v tomto roce nejvíc zaujal?

4. Komu a co byste přál v roce 2012?

MILOSLAV BRTNÍČEK

Fotbal, Předseda VV OFS Vyškov

1. Cením si důvěry funkcionářů z klubů, kteří mě zvolili předsedou největšího sportovního svazu okresu. Je to pro mě čest, ale i závazek.
2. Prioritou je pro mě zdraví mých nejbližších. Rád bych se podíval na utkání reprezentace do Polska, možná také do Londýna na naše olympioniky.
3. Jako fotbalistu mě potěšil Milan Petržela v dresu Plzně i reprezentace, spanilá jízda Švábenic v okresním přeboru, vítězství mladšího dorostu Vyškova v divizi a průběh Memoriálu Václava Ježka ve Vyškově.
4. Rodině, přátelům, kamarádům i známým přeju hlavně zdraví. Fotbalistům hodně branek do sítí soupeřů, rozhodčím dobrý hvizd a divákům a divačkám hezké fotbalové zážitky.

JIŘÍ MOUDRÝ

Předseda, OO ČSTV Vyškov

1. Nejvíce si cením, že jsme se podíleli jako spolupořadatelé na únorové anketě „Sportovec roku 2010“. Myslím, že tato akce měla na našem okrese úspěch a její slavnostní zakončení také vysokou společenskou úroveň.

2. Mým největším přáním v příštím roce je alespoň třikrát týdně rozhýbat své tělo při nějaké sportovní činnosti.

3. Asi atletické mistrovství republiky družstev ve Vyškově. To byl mítink nejvyšší úrovně a přehlídka českých reprezentantů.

4. Sportovcům bych přál, aby se do tělovýchovných jednot, sportovních klubů a jejich oddílů dostaly alespoň nějaké peníze, které politici slíbili svazům.

DUŠAN LODES

Ragby, Trenér mužů JIMI Vyškov

1. Já si považuju a cením třetího místa mužů na mistrovství ČR v sedmičkovém ragby a pochopitelně dalšího již šestého titulu Mistr ČR juniorů.

2. Pozvednout úroveň týmu mužů JIMI RC Vyškov a udržet se v extralize.

3. Kromě ragby jsem velký fanda vyškovského volejbalu, ale velmi vnímám a respektuji aktivitu moderních gymnastek SK TRASKO a jimi pořádané akce TRASKO Cup, MČR juniorek a Vyškovský pohár.

4. Přeji všem štěstí, zdraví, spokojenost, a jestli jsme na sportovní stránce, tak všem sportovcům a trenérům přeji, aby se mohli v klidu a naplno věnovat svému sportu a svým svěřencům.

PETR PETRŽELA

Sportovní gymnastika, Trenér TJ Sokol Bučovice

1. Cením si svého výkonu na nohejbalovém turnaji Maryša cup, a také toho, že jsem měl opět možnost komentovat světový pohár ve sportovní gymnastice v Ostravě.
2. S naším oddílem úspěšně reprezentovat na sokolských hrách v rámci Všesokolského sletu v Praze a organizačně perfektně připravit oslavy 50 let letního výcvikového tábora na Soboňkách a 35 let oddílu.
3. Oceňuji výkony nohejbalisty Müllera. U našich gymnastů mě potěšilo 4. místo starších žáků na mistrovství ČR a 8. místo Pavla Marka. Z akcí mě zaujal Memoriál Ing. Vladimíra Spirita ve volejbale v Bučovicích.
4. Všem přeji zdraví, fungující rodinu, úspěchy, radost ze sportu a v dnešní agresivní době fair play, slušnost a toleranci.

JAROMÍR ZBOŘIL

Starosta, Jednota Orel Vyškov

1. Podařilo se nám zaplnit na novém hřišti na florbal pravidelně na šedesát žákovských a mládežnických sportovců a v září perfektně zorganizovat atletický pětiboj žáků o „Sportovní odznak Bedřicha Kostelky“, kde bylo přes sto závodníků.

2. Postavit hospodářskou budovu na sportovní nářadí a hlavně podporovat naše trenéry při práci s mladými sportovci.

3. Je to bezesporu Martin Müller v nohejbalu, jenom je mi líto, že to není za Vyškov, ale za Modřice.

4. Přeji zdraví, štěstí a pokoj všem lidem dobré vůle, a obzvlášť Laďovi Goldovi za obrovskou práci s mládeží ve volejbalu. Takových lidí je ve sportu potřeba víc.