Poslední, ale zároveň nejdůležitější krůček ke splnění velkého přání v podobě zisku titulu krajského přeborníka mají před sebou vyškovské kadetky. Skvělou sezonu, jež se jen těžko hledá v posledních letech mládežnického volejbalu ve Vyškově, zakončí v neděli dopoledne doposud tak trochu překvapivý, ale také zasloužený lídr nejvyšší krajské soutěže dvěma domácími duely proti třetímu celku tabulky Znojmu – Příměticím B.

Karty jsou před soubojem rozdány jasně. Domácím stačí k jistotě celkového prvenství jedna výhra. „Je potřeba vyhrát hned první zápas a je to tam, postupujeme do ligy. Máme na to, abychom to zvládli,“ vyhlásil trenér týmu Josef Řezníček. Je mu ale zároveň jasné, že nervozita se zřejmě bude moci ve sportovní hale v Nádražní ulici krájet. „Je to samozřejmě svazující, jde o hodně, ale chceme to dotáhnout a půjdeme do toho naplno,“ dodal.

Jediným družstvem, který ještě může Vyškov rozesmutnit, je dva body ztrácející Junior Brno. Ten hraje v předposledním Šanově, takže se jeho ztráta bodů neočekává. Vyškov ale má vše ve svých rukou a je na rozhodující bitvu podle slov kouče dobře připraven. „Na trénincích v týdnu chyběla jen jediná hráčka díky školnímu kurzu. Jinak jsme ale komplet a to je dobře,“ uvedl Řezníček. Drama začíná v deset hodin.