Holubičtí budou obhajovat loňský bronz bez Josefa Hicla, který patřil k oporám týmu, staronovou posilou je Josef Feichtinger, který v Holubicích hrával krajský přebor a pak přestoupil do Modřic. „Pepovi Hiclovi musím moc poděkovat za to, co pro Holubice udělal. Moc si vážím toho, že jsem s tak výborným borcem mohl být v jednom týmu. A k Feichtingerovi stačí říct, Pepo vítej doma," stručně okomentoval změny v kádr hrající vedoucí týmu Roman Dlabka.

Jinak holubická parta zůstává stejná, jako v minulé sezoně. Hlavní oporou mužstva bude opět několikanásobný mistr světa Petr Bubniak. „Říkají o nás, že jsme mužstvo, které dělá výsledky podle toho, jestli hraje s Bubniakem nebo bez něho. Není to tak docela pravda, ale jisté je, že Petr dokáže kluky podpořit a vyhecovat, i když zrovna není na kurtu. My to celkově bereme skoro jako rodinou záležitost, jsme opravdová parta kamarádů, držíme spolu, takže opory jsou všichni hráči, kteří jsou na soupisce," zdůraznil Dlabka.

Jeho tým zahájí ligu v neděli dopoledne utkáním ve Vsetíně s rezervou extraligového Climaxu. Ten patří k favoritům celé soutěže. Vysoko v tabulce by měli skončit i Holubičtí, i když Dlabka to vyjadřuje trochu skromněji. „Samozřejmě chceme vyhrávat, to se člověku neomrzí. Náš cíl je hrát dobrý nohejbal, ze kterého budeme mít radost, a hlavně chceme nohejbalem bavit naše fanoušky," sdělil vedoucí týmu.

Ivanovičtí budou o první body bojovat už v sobotu. Na domácím hřišti po obědě přivítají sokoly z Třebíče. Také jejich fanoušci se mohou těšit na dobrou partu, která má o ně zájem. „Opět jsme připravili areál do výborné formy. Posunuli jsme hrací plochu tak, abychom byli co nejblíž našim příznivcům, kteří v minulém roce chodili fandit v hojném počtu," upozornil na novinku hrající trenér Dušan Trnka.

Letos bez baráže

Ten změny v kádru popisuje jako razantní. Odešli od nás Jan Kábele, Ivo Nováček, David Němec, Richard Laťák a Richard Jičínský. Novými tvářemi jsou Petr Zemánek, který dohrával už minulou sezonu, Jaroslav Vémola z Moravských Prus, Karel Dvorský, který přišel na hostování z Bajdy Kroměříž, a Jan Müller. „Hlavními oporami mužstva by měli být Petr Zemánek, Martin Šamalík a Tomáš Gürttler. Našim cílem je skončit do čtvrtého místa. Já k favoritům řadím i Holubice, které mají zkušený tým, dál to určitě jsou béčka Modřic a Vsetína," nepřímo naznačil Trnka, že se tým chce vyvarovat loňských záchranářských starostí.

První okresní derby se bude hrát už ve 3. kole v sobotu 18. dubna v Ivanovicích.

II. liga – skupina B

1. kolo:

Ivanovice na Hané – Třebíč

Sobota 4. dubna, 14.00 hodin, areál Rozvíz.

Kádr 2015: Dušan Trnka – hrající trenér, Petr Zemánek, Martin Šamalík, Tomáš Gürttler, Petr Deutsch, Martin Deutsch, Jaroslav Vévoda, Karel Dvorský, Jan Müller, Pavel Indra, Dušan Vaculík – vedoucí oddílu.

Vsetín B – Holubice

Neděle 5. dubna, 10.00 hodin.

Kádr 2015: Michal Šikl Michal – kapitán, Petr Bubniak, Kristián Pacejka, Miloslav Konupka, Pavel Krejsek, Josef Feichtinger, Marek Žitňák, Radek Šišma, Lukáš Havránek, Jaroslav Fronk, Roman Dlabka – vedoucí mužstva, Martin Kleiner – trenér.