To je spojení, které tradičně evokuje anketu Sportovec Vyškova. Každoročně se vybraní jedinci ucházejí o tento prestižní titul, a to hned ve čtyřech kategoriích. Jednotlivci a sportovní kolektivy, přičemž své hvězdy vybere jak přímo komise, tak i lidé svým hlasováním pomocí tištěných anketních lístků nebo webu. Ti tak zvolí nejoblíbenější sportovce roku.

První krok cesty k určení vítězů pro letošní rok je nominační výzva samotné komise směrem k okresním sportovním oddílům a klubům. A ta přišla právě teď. Do příštího pátku mohou sportovní uskupení Vyškovska navrhnout své zástupce. „Navržená jména je potřeba zdůvodnit jejich nejlepšími výkony a úspěchy v tomto roce, doložit například i výsledkové listiny a kontakty na ně,“ vysvětlil člen komise Karel Müller.

Na základě příchozích návrhů komise vybere deset jednotlivců a pět kolektivů pro anketní lístek. Potom přijde na řadu samotné veřejné hlasování. Pro návrhy existuje jen jediné omezení. „Do ankety mohou být nominováni pouze sportovci vyškovských klubů nebo ti s trvalým bydlištěm ve Vyškově,“ upozornil Müller. K dispozici je jeho poštovní adresa K. Müller, MěÚ Vyškov, OŠKS, Masarykovo nám. 1, telefon 517301292 nebo email k.muller@meuvyskov.cz.